Podatek należny do zapłaty przez Spółkę z o.o. od wypłaconej na rzecz udziałowców dywidendy po zakończonym roku podatkowym oraz zaliczek na poczet przewidywanej dywidendy w trakcie roku podatkowego.
1. Czy w przypadku przekształcenia Wnioskodawcy w jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością Wnioskodawca będzie w przypadku wypłaty udziału w zysku A. zwolniony z podatku od innych dochodów z udziału w zyskach osób prawnych na podstawie art. 22 ust. 4 uCIT ? 2. Czy w przypadku przekształcenia Wnioskodawcy w jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością oraz przekształcenia A. w spółkę
W zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca jest uprawniony do skorzystania ze zwolnienia przewidzianego w art. 24n ust. 1 uCIT w stosunku do przychodów z dywidend otrzymywanych od Zagranicznych Spółek Zależnych, jeśli niniejsze przychody z dywidend uzyskane zostały w latach 2023-2024 i następnych.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zysku wypracowanego przez spółkę jawną na podstawie uchwały podjętej po przekształceniu spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółkę komandytową
Dywidenda - jako pożytek z udziałów należących do majątku odrębnego zmarłego małżonka - weszła w części do majątku wspólnego, a w części do masy spadkowej.
Wykonanie polecenia darczyńcy w postaci wypłaty środków odpowiadających dywidendzie należnej z uprzednio darowanych udziałów.
Zastosowanie właściwej stawki ryczałtu w sytuacji wypłaty zysku netto wypracowanego w trakcie opodatkowania ryczałtem.
Możliwość stosowania przez płatnika pomniejszenia z art. 30a ust. 19 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Dotyczy ustalenia, czy dywidenda wypłacana przez A na rzecz B będzie korzystać ze zwolnienia od CIT, o którym mowa w art. 22 ust. 4 Ustawy o CIT.
Podatek dochodowy od osób prawnych, należny do zapłaty przez spółkę od wypłaconej na rzecz udziałowców dywidendy po zakończonym roku podatkowym, nie powinien pomniejszać kwoty tej wypłaconej dywidendy.
Dotyczy ustalenia, czy dywidenda wypłacana przez R na rzecz Wnioskodawcy będzie korzystać ze zwolnienia od CIT, o którym mowa w art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Zastosowania właściwej stawki ryczałtu w sytuacji wypłaty zysku netto wypracowanego w trakcie opodatkowania ryczałtem.
Skutki podatkowe związane z przeznaczeniem zysku na kapitał zapasowy Spółki.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka była/będzie uprawniona do zastosowania 10% stawki Ryczałtu w stosunku do wypłat zaliczek na poczet dywidendy, w stosunku do których uchwała o wypłacie zaliczki na poczet dywidendy została podjęta w trakcie pierwszego roku opodatkowania Ryczałtem, niezależnie od tego, w którym roku podatkowym ma miejsce faktyczna wypłata zaliczki na poczet dywidendy.
Ustalenie jaką stawkę podatku CIT ma zastosować Spółka w sytuacji wypłaty zysku netto wypracowanego przez nią w okresie opodatkowania Ryczałtem.
Wysokość ryczałtu od wypłacanego zysku (dywidendy) za pierwszy rok opodatkowania ryczałtem (Pierwszy Rok Podatkowy) winna zostać ustalona na podstawie stawki ryczałtu obowiązującej w roku podatkowym, w którym podjęta zostanie uchwała o podziale wyniku finansowego wypracowanego w Pierwszym Roku Podatkowym. Natomiast termin faktycznej wypłaty tego zysku (dywidendy) lub rok, za który jest wypłacany pozostają
W przypadku wypłaty dywidendy Spółka pełniąca funkcje płatnika powinna przyjąć jako podstawę opodatkowania zryczałtowanym podatkiem kwotę przeznaczonego do podziału wspólnikom zysku netto.
Opodatkowanie wypłaty zysku wypracowanego przez spółkę przekształcaną a wypłaconego przez spółkę przekształconą.
Obowiązek płatnika związany z wypłatą dywidendy na rzecz transparentnej podatkowo spółki cypryjskiej.
Ustalenia, czy Spółka z tytułu wypłat do fundacji należności z tytułu dywidend (z tytułu podziału zysków wypracowanych w okresie w którym fundacje nie były wspólnikami Spółki, a także zysków wypracowanych przez Spółkę, już w okresie w którym fundacje będą już wspólnikami Spółki), przy dokonaniu tych wypłat, będzie obowiązana jako płatnik pobierać w dniu dokonania wypłat zryczałtowany podatek dochodowy
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, postępowanie Wnioskodawcy polegające na zastosowaniu Ryczałtu według stawki 20% zarówno dla pozostałej do podziału dywidendy ustalonej uchwałą Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników w dniu (…) 2023 r. jak i dla wypłacanych wcześniej zaliczek na poczet przewidywanej dywidendy na mocy uchwał Zarządu w dniach (…) 2022 r. oraz (…) 2022, polegające na skorygowaniu zastosowanej
Czy Spółka musi badać, czy odbiorca dywidendy jest jej „rzeczywistym właścicielem” w rozumieniu art. 4a pkt 29 Ustawy CIT dla zastosowania zwolnienia z obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych (podatku u źródła) na podstawie art. 22 ust. 4 Ustawy CIT.