Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymanej dotacji na realizację projektu polegającego na montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych, instalacji kolektorów słonecznych, kotłów na biomasę i pomp ciepła oraz wkładu własnego wniesionego przez mieszkańców, a także braku obowiązku dokumentowania fakturą wkładu własnego wniesionego przez mieszkańców.
Opodatkowanie wpłat otrzymanych od Mieszkańców. Zwolnienie z obowiązku dokumentowania fakturami bądź ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej otrzymanych wpłat. Zaliczenie do podstawy opodatkowania otrzymanej dotacji i jej opodatkowanie. Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
DOKUMENTOWANIE FAKTURĄ WKŁADU WŁASNEGO WNIESIONEGO PRZEZ MIESZKAŃCÓW
Dotację oraz środki otrzymywane od uczestników projektu w postaci wkładu własnego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania. Wkład własny uczestników projektu podlega opodatkowaniu właściwą stawką podatku VAT w części dotyczącej egzaminów czeladniczych oraz będzie korzystał ze zwolnienia od podatku VAT w części dotyczącej kursów zawodowych wymienionych w złożonym wniosku i kursów prawa jazdy kat.
Otrzymania przedmiotowych środków pieniężnych Wnioskodawca nie będzie w stanie udokumentować dowodem przekazania na rachunek bankowy nabywcy albo jego rachunek prowadzony przez spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową lub przekazem pocztowym, w konsekwencji, otrzymana darowizna środków pieniężnych podlegać będzie opodatkowaniu na ogólnych zasadach określonych dla nabywców zaliczonych do I grupy
W jaki sposób powinny być rozliczone podatkowo wpłaty członków Stowarzyszenia z tytułu zaległych podatków, a w szczególności w jaki sposób powinny być udokumentowane i księgowane wpłaty z tego tytułu?
Czy utracone wadium może być zaliczone przez moją firmę jako koszt uzyskania przychodu lub jako pozostałe koszty operacyjne (ustawa o rachunkowości art. 3 ust. 1 pkt 32) i w jaki sposób powinno być udokumentowane?