Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego – umowa deweloperska - brak zawarcia umowy przeniesienia własności nieruchomości w formie aktu notarialnego w terminie trzech lat, liczonych od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło zbycie nieruchomości.
Możliwość uznania Kosztu Finansowego Weksla i Kosztów Prowizji za koszty uzyskania przychodów oraz ustalenie momentu zaliczenia tych wydatków w ciężar kosztów uzyskania przychodów.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia podatkowego w związku z wydatkowaniem środków pochodzących z odpłatnego zbycia lokalu użytkowego bez prowadzenia działalności gospodarczej (przed upływem 5 lat) na cele mieszkaniowe w postaci nabycia działki pod budowę domu, gdy działka ta została przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe (art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. a), oraz wpłaty na rzecz dewelopera realizującego
Ustalenie wartości początkowej nieruchomości i zaliczenie odpisów do kosztów uzyskania przychodów.
W zakresie ustalenia, czy dochód Wspólnoty Mieszkaniowej będzie wolny od podatku dochodowego od osób prawnych w przypadku gdy zostanie w całości przeznaczony na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych.
Skutki podatkowe otrzymania zwrotu za usunięcie usterek w budynku mieszkalnym.
Zaliczenie świadczenia wypłaconego na mocy Porozumienia do kosztów uzyskania przychodów.
Opodatkowanie realizowanych przez Wspólnotę na rzecz Dewelopera świadczeń wynikających z zawartego Porozumienia oraz możliwości korzystania przez Wspólnotę ze zwolnienia podmiotowego zgodnie z art. 113 ust.1 ustawy w przypadku otrzymania wynagrodzenia wynikającego z zawartego z Deweloperem Porozumienia.
Czy Wynagrodzenie otrzymane na podstawie Porozumienia zawartego z Deweloperem, który to dochód Wnioskodawca przeznaczy na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych Wspólnoty, jest zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Dotyczy ustalenia, czy: - prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym wynagrodzenie na rzecz W. za udział w realizacji wspólnego Zadania Inwestycyjnego stanowić będzie dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej; - w przypadku udzielenia twierdzącej odpowiedzi na pytanie nr 1, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy zgodnie z którym: - w przypadku
Odszkodowanie (obejmujące Kwotę Główną i Odsetki) otrzymane od wykonawcy robót budowlanych z tytułu szkód spowodowanych wadliwym wykonaniem robót budowlanych w części dotyczącej lokali mieszkalnych zamieszkałych przez osoby będące oraz niebędące członkami Wspólnoty, oraz miejsc postojowych wynajmowanych na rzecz osób wchodzących w skład Wspólnoty oraz spoza Wspólnoty, stanowi dochód z gospodarki zasobami
W zakresie ustalenia, czy w związku z zawartym porozumieniem Wspólnota powinna odprowadzić podatek dochodowy od osób prawnych.
Dotyczy ustalenia czy Wspólnota powinna zapłacić podatek od ww. kwoty, czy jeżeli jest to odszkodowanie za źle wykonane prace przez dewelopera Wspólnota jest zwolniona.
Środki pieniężne wpływające na rachunek powierniczy od nabywców będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług dopiero w momencie wypłaty środków z mieszkaniowego rachunku powierniczego na rachunek bieżący.
Przychód osiągnięty z tytułu dokonania cesji praw wynikających z umowy deweloperskiej i przedwstępnej umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego nie jest tożsamy z przychodem osiągniętym z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości lub ich części, udziałów w nieruchomości lub praw z art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania dochodu ze sprzedaży udziału w lokalu mieszkalnym.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów jako bezpośrednich, kosztów realizacji Infrastruktury Technicznej oraz uznania za przychody zwróconych kosztów Infrastruktury Technicznej.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów jako bezpośrednich, kosztów realizacji Infrastruktury Technicznej oraz uznania za przychody zwróconych kosztów Infrastruktury Technicznej.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego od syndyka, po upadłości dewelopera, a pięcioletni okres, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy kwota należności głównej odszkodowania otrzymanego w ramach ugody zatwierdzonej przez sąd od Dewelopera w wysokości (…) zł, którą Wspólnota Mieszkaniowa otrzymała od Dewelopera i zamierza przeznaczyć na usunięcie wad i usterek w częściach wspólnych budynku Wspólnoty Mieszkaniowej korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym
Cele mieszkaniowe z art. 21 ust. 1 pkt 131 a spłata kredytu na zbyty lokal mieszkaniowy, oraz zakup, wykończenie, urządzenie lokalu mieszkaniowego, zakup garażu