Czy wypłata przez Wnioskodawcę na rzecz Usługodawcy wynagrodzenia z tytułu Usługi stanowi przedmiot opodatkowania tzw. podatkiem u źródła, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1-4 ustawy o CIT?
Nazwa przedsiębiorstwa prowadzonego przez spółkę cywilną powinna zawierać imiona i nazwiska wszystkich jej wspólników.
Czy zakup od zagranicznego kontrahenta prawa do odwołania się do Danych niezbędnych do rejestracji Substancji, bez prawa do wglądu ani jakiegokolwiek dysponowania nimi, podlega opodatkowaniu podatkiem u źródła?
czy Wnioskodawca jest zobowiązany do pobierania jako płatnik tzw. podatku u źródła, od przychodów osiąganych przez zagranicznych dostawców z tytułu odpłatnego prawa do korzystania z praw do korzystania oprogramowania
Czy ponoszone przez Wnioskodawcę na rzecz podmiotów powiązanych koszty Usług stanowią koszty uzyskania przychodów bezpośrednio związane z wytworzeniem lub nabyciem przez podatnika towaru lub świadczeniem usługi, o których mowa w art. 15e ust. 11 pkt 1 Ustawy o CIT i w konsekwencji nie podlegają ograniczeniom w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15e ust. 1 Ustawy o CIT?
W zakresie wykazywania w ewidencji prowadzonej dla potrzeb VAT wszystkich transakcji wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów łącznie, w jednej pozycji, oraz wykazywania danych, w tym NIP, Wnioskodawcy jako kontrahenta w związku z tymi transakcjami.
Podatek od towarów i usług w zakresie danych zawartych na fakturze.
prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktury VAT dokumentującej nabycie działki przeznaczonej na cele prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej.
Brak możliwości umieszczania na wystawianych fakturach jedynie nazwy skróconej Spółki, bez imion i nazwisk wszystkich wspólników.
wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku wystawiania faktury korygującej oraz braku obowiązku umieszczania na fakturze numeru NIP
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku składania informacji CIT-ST.
w zakresie ujęcia w rozliczeniach Spółki faktur korygujących In minus wystawionych przez wspólnika przed przejęciem przedsiębiorstwa, w przypadku gdy akceptacja takiej korekty wpływa już do Wnioskodawcy po przejęciu; w zakresie wystawienia duplikatu faktury oraz w zakresie odliczenia podatku naliczonego z faktury za dostawę prądu; w zakresie skorygowania danych nabywcy na fakturze poprzez wystawienie
Brak możliwości stosowania przez osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą adresu głównego miejsca prowadzenia działalności na fakturach sprzedaży i zakupu oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Elektroniczna faktura korygująca, która nie zawiera numeru faktury pierwotnej (korygowanej) nie będzie wystawiona prawidłowo dla celów rozliczania podatku od towarów i usług.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z zakupem bazy danych teleadresowych.
Obowiązek weryfikacji danych podawanych do faktury VAT dokumentujących sprzedaż na rzecz podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.
w zakresie obowiązku weryfikacji przez sprzedawcę na fakturze danych nabywcy
wystawiane przez Wnioskodawcę faktury VAT zawierające podatek w złotówkach spełniają przesłankę wyrażoną § 5 ust. 6 rozporządzenia i niezależnie od waluty użytej w pozostałych pozycjach dokumentu z punktu widzenia podatku od towarów i usług są fakturami wystawionymi w sposób prawidłowy.
Czy osoba fizyczna musi podawać na fakturach swoje imię i nazwisko, czy wystarczy nazwa, adres oraz numer NIP ?
Czy u Wnioskodawcy, prowadzącego działalność statutową polegającą m. in. na upowszechnianiu wyników badań naukowych i prac rozwojowych, przychodem ze zbycia danych meteorologicznych i hydrologicznych jednostkom naukowym i studentom dla potrzeb prac naukowo-badawczych jest preferencyjna cena, faktycznie przez nich zapłacona, czy przychód należy obliczyć zgodnie z art. 14 ust. 1 zdanie 2. i ust. 2 ustawy
1) Jak należy dokumentować czynności w zakresie prowadzenia i udostępniania danych z powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego?2) Czy można wystawić fakturę dokumentującą czynności niepodlegające ustawie?3) Czy można wystawić jeden dokument (fakturę) dokumentującą powyższe czynności?
1. Czy możliwe jest odliczenie VAT wynikającego z faktury zakupu wystawionej na dwóch nabywców ?2. Jeżeli tak to czy każda ze spółek ma prawo odliczyć po 50% podatku naliczonego ?3. Czy faktura wystawiona na obu nabywców łącznie jest poprawna ?4. Czy można odliczyć VAT na podstawie kserokopii oryginału faktury, gdy oryginał ma drugi podatnik, z którym wspólnie zakupiono licencję ?
Jak powinny być określone dane nabywcy na fakturach VAT dot. zakupów dokonywanych przez współwłaścicieli/a nieruchomości i dot. tej nieruchomości?