Interpretacje

Interpretacja
14.01.2025 Podatki

Opodatkowanie wynagrodzenia za opinię wykonaną na rzecz sądu przez biegłego sądowego.

Interpretacja
09.05.2024 Podatki

Określenie podstawy opodatkowania z tytułu świadczenia na rzecz sądu usług biegłego sądowego.

Interpretacja
19.04.2023 Podatki

Ustalenie wartości początkowej środków trwałych będących podstawą dokonywania odpisów amortyzacyjnych.

Interpretacja
16.03.2023 Podatki

Czynności sporządzania opinii sądowych oraz prywatnych opinii na rzecz osób fizycznych i przedsiębiorstw nie korzystają z wyłączenia z zakresu przepisów ustawy o podatku od towarów i usług na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy, a zatem występuje obowiązek dokumentowania świadczonych usług fakturą VAT, zgodnie z art. 106b ust. 1 ustawy.

Interpretacja
12.08.2022 Podatki

Możliwość zastosowania przez biegłego sądowego kosztów uzyskania przychodu w wysokości rzeczywiście poniesionych wydatków.

Interpretacja
24.06.2022 Podatki

Opodatkowanie wynagrodzenia za opinię wykonaną na zlecenie sądu przez biegłego sądowego w ramach działalności gospodarczej prowadzonej w formie spółki z o.o.

Interpretacja
01.09.2021 Podatki

Świadczenie usług sporządzania przez Spółkę operatów szacunkowych będzie korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 9 ustawy.

Interpretacja
23.12.2019 Podatki

Ustalenie wartości początkowej lokalu mieszkalnego i możliwość zastosowania indywidualnej stawki amortyzacji dla lokalu będącego przedmiotem najmu.

Interpretacja
19.11.2019 Podatki

Sposoby ustalenia wartości początkowej środka trwałego w oparciu o art. 22g ust. 8 i ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stanowią wyjątek od obowiązujących zasad ustalania tejże wartości według zasad określonych w art. 22g ust. 1 pkt 1 i 2 ww. ustawy, zatem należy gromadzić faktury oraz inne dokumenty potwierdzające wysokość poniesionych wydatków związanych z prowadzoną inwestycją

Interpretacja
22.10.2019 Podatki

Czy w związku z zamiarem wprowadzenia lokalu mieszkalnego do ewidencji środków trwałych i w związku z opisanymi wyżej okolicznościami, Wnioskodawca może ustalić wartość lokalu mieszkalnego zgodnie z art. 22g ust. 8 i 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
10.07.2019 Podatki

W przedmiotowej sprawie przy ustaleniu wartości początkowej lokalu mieszkalnego w celu określenia wysokości odpisów amortyzacyjnych, zastosowanie znajdzie art. 22g ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czyli wartość początkową Wnioskodawca może przyjąć w wysokości wynikającej z wyceny dokonanej przez podatnika z uwzględnieniem cen rynkowych środków trwałych tego samego rodzaju z grudnia

Interpretacja
22.03.2019 Podatki

ustalenie wartości początkowej lokalu mieszkalnego oraz zastosowanie indywidualnej stawki amortyzacyjnej

Interpretacja
01.02.2019 Podatki

Czy podstawa opodatkowania odpowiadająca wartości rynkowej nabywanych praw majątkowych winna zostać ustalona i zadeklarowana nie później niż w ciągu 14 dnia od daty zawarcia umowy kupna akcji/udziałów na podstawie danych i informacji dostępnych wówczas podatnikowi; zaś ewentualna późniejsza zmiana ustalonej pierwotnie ceny nie powinna mieć konsekwencji podatkowych?

Interpretacja
10.12.2018 Podatki

Czy prawidłowym będzie ustalenie wartości początkowej lokalu mieszkalnego jako środka trwałego w wysokości wynikającej z wyceny dokonanej przez Pana, z uwzględnieniem cen rynkowych środków trwałych tego samego rodzaju z grudnia 2017 r. oraz stanu i stopnia ich zużycia?

Interpretacja
07.08.2018 Podatki

Czy poniesione przez Wnioskodawcę koszty wyceny licencji, dokonywanej przez niezależnego biegłego, poniesione do dnia przyjęcia wartości niematerialnej i prawnej do użytkowania i wprowadzenia do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych stanowią element wartości początkowej takiej wartości niematerialnej i prawnej?

Interpretacja
21.05.2018 Podatki

Ustalenie wartości początkowej środka trwałego i możliwości zaliczenia odpisów amortyzacyjnych do kosztów uzyskania przychodów oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej części wartości początkowej środka trwałego

Interpretacja
23.03.2018 Podatki

Zakres przeprowadzonych prac mających na celu przystosowanie budynku gospodarczego do wykorzystania w ramach prowadzonej działalności gospodarczej mieści się w kategoriach ulepszenia środka trwałego w rozumieniu art. 22g ust. 17 ustawy o podatku dochodowym.

Poprzednia Następna