Kasa rejestrująca: zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży, sposób ewidencjonowania sprzedaży. Wystawianie faktur.
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty (pomniejszenia) podstawy opodatkowania przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów w momencie udzielenia rabatu posprzedażowego w sytuacji posiadania potwierdzenia akceptacji udzielonego rabatu posprzedażowego bądź w momencie zwrotu towarów kontrahentowi w sytuacji posiadania akceptacji zwrotu towarów.
Korekta wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w momencie zwrotu towarów kontrahentowi w sytuacji, gdy pomiędzy stronami transakcji zawarte zostało porozumienie dotyczące zwrotu towarów.
Korekta wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w momencie zwrotu towarów kontrahentowi.
Podatek od towarów i usług w zakresie akceptacji faktur wystawionych przez Bank w imieniu i na rzecz jego dostawców.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu wniesienia aportu do SKA.
możliwość przechowywania faktur, faktur korygujących, ich duplikatów i not korygujących w formie elektronicznej
Prawo do obniżenia przez Wnioskodawcę podatku należnego o podatek naliczony z faktur VAT otrzymywanych w formacie PDF.
Czy dopuszczalne jest przechowywanie kopii faktur VAT, również tych przesłanych do odbiorcy w formie papierowej, w postaci zapisu elektronicznego bez obowiązku przechowywania egzemplarza faktury w postaci papierowej?
Prawo do obniżenia przez Wnioskodawcę podatku należnego o podatek naliczony z faktur VAT otrzymywanych w formacie PDF.
Przechowywanie kopii faktur wystawianych w formie papierowej oraz przechowywanie faktur VAT wystawianych i przesyłanych w formie elektronicznej.
Prawidłowość wystawiania i przechowywania faktur wewnętrznych dotyczących wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów.
Czy prawidłowym jest uwzględnienie w rozliczeniu VAT kwoty podatku naliczonego przy zakupie towarów i usług na podstawie faktur i faktur korygujących otrzymanych drogą elektroniczną, niebędących fakturami w postaci elektronicznej z podpisem elektronicznym?
Czy otrzymana od kontrahenta za pośrednictwem poczty elektronicznej w pliku elektronicznym, np. PDF, a następnie wydrukowana faktura VAT stanowi dla Spółki podstawę do odliczenia podatku VAT zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy
Prawidłowość wystawiania faktur elektronicznych i faktur korygujących, prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z otrzymanych faktur elektronicznych i faktur korygujących oraz prawidłowości przechowywania faktur i faktur korygujących.
Czy dorozumiana akceptacja odbiorcy faktury VAT, polegająca na braku sprzeciwu złożonego w rozsądnym terminie przez odbiorcę faktury wobec zmian wprowadzających zapisy o wyrażeniu zgody na otrzymywanie faktur w formie elektronicznej do regulaminu świadczenia usług, określającego podstawowe prawa i obowiązki stron umowy o świadczeniu usług, może być uznana za akceptację przesyłania, w tym udostępniania
Czy w świetle art. 88 ust. 3a pkt 5 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. warunek, że faktury zostały zaakceptowane przez Sprzedającego, będzie spełniony jeżeli tej akceptacji dokona pracownik Spółki, w ramach udzielonego pełnomocnictwa szczególnego w formie notarialnej przez Sprzedającego?
opisana forma elektronicznej akceptacji dokonana w ramach zawartej umowy o stosowanie pomiędzy stronami systemu wymiany danych EDI (uwzględniającej wymogi zaleceń Komisji Europejskiej), przewidująca stosowanie procedur gwarantujących przesyłanie faktur, która zapewnia autentyczność i integralność faktur, spełnia warunki określone w § 3 pkt 2 w związku z § 4 pkt 2 cyt. rozporządzenia Ministra Finansów