Możliwość skorzystania z ulgi badawczo rozwojowej i poniesienie kosztów kwalifikowanych.
Skorzystanie z preferencji podatkowej polegającej na uwzględnieniu poniesionych wydatków jako kosztów kwalifikowanych w rozumieniu art. 18d CIT poprzez ich odliczenie od podstawy opodatkowania w latach 2021, 2022 oraz 2023 (tzw. ulga badawczo rozwojowa) zgodnie z limitami odliczeń wskazanymi w art. 18d CIT.
Wpłata na PPK w części finansowanej przez pracodawcę, jako dodatkowy element wynagrodzenia pracownika wypełnia przesłankę do jej kwalifikacji do kosztów kwalifikowanych działalności B+R, jako należność z tytułu art. 12 ust. 1 ustawy o PIT na podstawie art. 18d ust. 2 pkt 1 updop.
1. Czy podejmowana przez Spółkę działalność w zakresie tworzenia innowacyjnych (…) oraz opracowania przez Spółkę produktów i usług oraz przyszłe prace badawczo-rozwojowe, które będą realizowane według przyjętego w Spółce schematu stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 18d ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych w zw. z art. 4a pkt 26-28 tej ustawy
Kwestia możliwości zastosowania odpowiednich umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, przy dokonywaniu zwrotów z IKE lub PPE oraz wypłat z IKZE na rzecz osób fizycznych nie będących polskimi rezydentami podatkowymi oraz obowiązki płatnika w sytuacji dokonywania zwrotów z IKZE na rzecz osób fizycznych nie będących polskimi rezydentami podatkowymi.
Dotyczy nieuwzględniania w kalkulacji proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a-2h ustawy Opłaty za wykonywanie czynności dotyczących PPK.
W zakresie obowiązków płatnika ciążących na Wnioskodawcy związanych z dokonywaniem wypłat i zwrotów na rzecz nierezydentów w związku z prowadzeniem przez Wnioskodawcę pracowniczych planów kapitałowych.
czy do wartości początkowej budynków należy zaliczać wydatki z tytułu: - wynagrodzenia pracowników Działu Finansowego oraz ich pochodnych takich jak składki na ubezpieczenia społeczne oraz wpłaty na pracownicze plany kapitałowe w zakresie, w jakim da się je przyporządkować realizacji lub nadzorowi nad realizacją inwestycji, - wynagrodzenia zmiennego Członków Zarządu oraz ich pochodnych takich jak składki
moment ujęcia w kosztach podatkowych wpłat na PPK finansowanych przez spółkę.
Odliczenie danych wydatków jako kosztów kwalifikowanych w ramach ulgi na działalność badawczo-rozwojową.
Obowiązki płatnika przypadku niedokonania przez Uczestnika zwrotu środków, wypłaconych w ramach ustawy o PPK
W przypadku wypłaty środków na wniosek uczestnika PPK po osiągnięciu przez niego 60 roku życia, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 58c lit. b) ustawy PIT zwolniony z opodatkowania jest dochód od 25% zgromadzonych środków, niezależnie czy wypłacanych w ratach, czy jednorazowo na podstawie art. 99 ust. 2 ustawy o PPK. Natomiast dochód z pozostałych 75% zgromadzonych środków zgromadzonych na rachunku PPK