Brak zaliczenia kosztów do usług świadczonych dla bezpośredniej korzyści turysty i zastosowania szczególnych zasad opodatkowania określonych w art. 119 ustawy.
Uznanie opłaty transakcyjnej za usługę samoistną oraz opodatkowanie opłaty transakcyjnej w procedurze VAT-marża.
Ustalenie podstawy opodatkowania odrębnie dla Usług własnych, na zasadach ogólnych, zgodnie z art. 29a ustawy oraz odrębnie do usług turystyki obejmujących Usługi obce, w ramach procedury VAT-marża, o której mowa w art. 119 ustawy.
Uznanie organizacji wycieczki za usługę turystyki i zastosowanie szczególnych zasad opodatkowania określonych w art. 119 ustawy.
Obowiązek zastosowania procedury VAT-marża do usług organizacji wyprawy kamperowej.
Zastosowanie szczególnej procedury, określonej przepisem art. 119 ustawy dla świadczonych usług.
Brak prawa do odliczenia kwot podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup usług noclegowych (hotelowych) lub gastronomicznych albo jednych i drugich, świadcząc jednocześnie usług turystyki opodatkowane na zasadach innych niż określone w art. 119 ustawy, pomimo uchylenia art. 88 ust. 1 pkt 4 lit. a) ustawy.
Podstawę opodatkowania z tytułu odsprzedaży biletów lotniczych ustala się zgodnie z art. 119 ustawy i w związku z tym za podstawę opodatkowania należy uznać marżę wyliczoną zgodnie z art. 119 ust. 2 ustawy.
Uznanie organizacji wycieczki/wyjazdu w ramach (…) za usługę turystyki i zastosowanie szczególnych zasad opodatkowania określonych w art. 119 ustawy.
Opodatkowanie organizacji wydarzeń/spotkań przez Wykonawców na rzecz Wnioskodawcy.
Zaliczenie usług świadczonych przez Zleceniobiorców do usług nabywanych od innych podatników dla bezpośredniej korzyści turysty i uwzględnienie kosztów tych umów (w tym diety) przy ustalaniu wysokości marży stanowiącej podstawę opodatkowania wykonywanych przez Panią usług turystyki.
Uznanie świadczonych usług organizacji półkolonii oraz młodzieżowych obozów tematycznych za usługi turystyki, dla których ma zastosowanie procedura VAT marża określona w art. 119 ust. 1 ustawy.
Rozliczanie zmian marży za poprzednie miesiące, ujmowanie dokumentu korygującego w miesiącu otrzymania, prawo do ustalania marży na podstawie wskazanych dokumentów potwierdzających nabycie towarów/usług dla bezpośredniej korzyści turysty.
Możliwości odliczenia podatku VAT rozliczając się na zasadzie VAT - marża.
Dotyczy zwolnienia od podatku VAT usługi organizacji kolonii dla dzieci.
W zakresie zastosowania procedury VAT marża oraz zwolnienia z podatku dla świadczonych usług.
Brak opodatkowania i rozliczenia podatku należnego w Polsce z tytułu dostawy towaru realizowanej przez Wnioskodawcę w ramach transakcji łańcuchowej.
uznanie czynności polegających na wyszukaniu, rezerwacji i odsprzedaży usługi hotelowej z wyżywieniem lub bez, jako składnik pakietu usług, jak również będących jedynym składnikiem świadczonej usługi, za usługi turystyki i zastosowanie do nich szczególnej procedury opodatkowania marży, o której mowa w art. 119 ust. 1 ustawy - zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% do usług pośrednictwa w sprzedaży
Opodatkowanie w systemie VAT marża odsprzedawanych przez Wnioskodawcę świadczeń.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania szczególnej procedury VAT marża dla wydatków dotyczących nawiązania współpracy z choreografami (nauczycielami tańca) oraz usług organizacji stref relaksu w związku z organizacją obozu tanecznego.
Odliczenie podatku naliczonego od kosztów stanowiących honorarium nauczycieli w sytuacji świadczenia usług turystyki opodatkowanych wg procedury VAT marża.
Jak opodatkować usługi turystyki medycznej, w których: - wartość świadczenia medycznego przekracza 70% całości usługi?- wartość świadczenia medycznego jest mniejsza niż 70% całości usługi?Czy tego typu usługi turystyki medycznej można rozliczać tak jak rozlicza się usługi turystyki tj. systemem marży?Jaką stawkę VAT zastosować do opodatkowania marży?
Strona świadczy usługi w zakresie turystyki i w ramach tych usług oferuje swoim klientom między innymi możliwość rezerwacji noclegu w wybranym przez klienta hotelu lub pensjonacie zarówno w Polsce jaki i za granicą oraz świadczy na rzecz klientów usługi informacji turystycznej stwierdzić należy, ze Wnioskodawca ma prawo udokumentować świadczone przez siebie usługi fakturą VAT marża.