Ustalenie czy: 1) w świetle postanowień art. 28t ust. 3 ustawy CIT zbycie Aktywa i zaprzestanie prowadzenia działalności gospodarczej może skutkować obowiązkiem zapłaty przez Spółkę ryczałtu od rozdysponowanego dochodu z tytułu zysku netto, 2) wypłacenie przez Wnioskodawcę Wspólnikom w okresie opodatkowania Ryczałtem wynagrodzenia z tytułu dobrowolnego umorzenia udziałów (nieprzekraczającego wartości
Wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia nieruchomości.
Wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży samochodu poleasingowego oraz korekta kosztów uzyskania przychodów w przypadku wykupu samochodu będącego przedmiotem leasingu
Wynagrodzenie ze sprzedaży nasadzeń, urządzeń i obiektów posadowionych na działce wchodzącej w skład Rodzinnego Ogrodu Działkowego, należy klasyfikować jako przychód z odpłatnego zbycia rzeczy na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy Wnioskodawca musi płacić podatek dochodowy od sprzedaży działki pracowniczej (Rodzinne Ogrody Działkowe)?
W zakresie skutków podatkowych przeniesienia na rzecz nabywcy praw i obowiązków wynikających z prawa do działki oraz własności znajdujących się na działce nasadzeń i obiektów za wynagrodzeniem.
Czy w związku z odpłatnym przeniesieniem prawa użytkowania działki ogrodniczej należącej do Polskiego Związku Działkowego Pracowniczego Ogrodu Działkowego wraz z własnością do istniejących nasadzeń i urządzeń znajdujących się na działce należy zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych?
w zakresie skutków podatkowych przeniesienia na rzecz nabywcy praw i obowiązków wynikających z prawa do działki oraz własności znajdujących się na działce nasadzeń, urządzeń i obiektów za wynagrodzeniem
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia własności nasadzeń, urządzeń i obiektów na terenie rodzinnego ogrodu działkowego.
Skutki podatkowe przeniesienia praw do działki ogrodowej oraz rzeczy ruchomych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przeniesienia własności nasadzeń, urządzeń oraz obiektów.
Czy umowa przeniesienia praw do działki znajdującej się na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Opodatkowanie nakładów na budowę budynków, które zostały wzniesione przed wejściem w życie ustawy o podatku od towarów i usług
W jaki sposób ustalić dochód ze sprzedaży poszczególnych składników majątku wykorzystywanych przy produkcji działów specjalnych produkcji rolnej, jeżeli podatnik nie prowadzi ksiąg podatkowych i nie potrafi ustalić wartości poszczególnych składników majątkowych?
Czy dla ustalenia podstawy opodatkowania w podatku od czynności cywilnoprawnych można przyjąć ceny ustalone indywidualnie dla każdego zakupionego samochodu używanego, dokonane na podstawie posiadanych przez wnioskodawcę cenników, z uwzględnieniem stopnia zużycia samochodu i ewentualnej ceny jaką wnioskodawca może uzyskać z tytułu dalszej sprzedaży?
Czy sprzedaż zakładu jest sprzedażą przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 3 oraz czy przychodem ze sprzedaży jest cena wyrażona w umowie sprzedaży, a przychód ten jest opodatkowany na zasadach ogólnych zgodnie z art. 7 ust. 1, zaś kosztem zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych jest wartość księgowa przedsiębiorstwa, tj. wartość początkowa
Czy prawidłowym jest odliczenie od przychodów uzyskanych ze sprzedaży działek budowlanych, kosztów tzw. renty planistycznej, w przypadku wydania przez właściwy organ decyzji ustalającej wysokość tej opłaty.
Czy w przypadku sprzedaży darowanego lokalu, przy nabyciu którego skorzystano z ulgi na podstwie art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn, i przeznaczeniu środków uzyskanych z tej sprzedaży na budowę domu jednorodzinnego, dla którego pozwolenie na budowę uzyskano przed zbyciem tego lokalu, możliwe jest dalsze korzystanie z wymienionej ulgi?
Czy zbycie materialnych i niematerialnych składników majątkowych przeznaczonych do prowadzenia części działalności gospodarczej Spółki, w tym zobowiązań i należności, jest zbyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa? Zadania związane z dzierżawą nieruchomości i taboru Spółki realizuje wyodrębniony organizacyjnie w jej ramach Departament, którego działalność nie jest prowadzona w formie zakładu lub