Skutki podatkowe odszkodowania za wypadek przy pracy wypłaconego przez ZUS oraz na mocy porozumienia zawartego z pracodawcą oraz na podstawie wyroku sądu.
Brak podstawy do zastosowania zwolnienia z opodatkowania na mocy art. 21 ust. 1 pkt 3 updof kwoty zadośćuczynienia (otrzymanej za śmierć brata podczas wykonywania pracy), która wynika z ugody pozasądowej.
Skoro odszkodowanie zostało otrzymane przez Wnioskodawcę od pracodawcy z tytułu wypadku przy pracy, na podstawie ugody pozasądowej, to nie zostały spełnione warunki uprawniające do skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji, przedmiotowe odszkodowanie za powstały uszczerbek na zdrowiu, za poniesione koszty
zwolnienie od podatku renty z tytułu niezdolności do pracy w związku z wypadkiem przy pracy, otrzymywanej z ubezpieczenia wypadkowego czeskiego pracodawcy
Ustalenie, czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim.
Zwolnienie z opodatkowania odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy otrzymanego z Włoch.
Świadczenie odszkodowawcze z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pracodawcy jakie otrzymał Wnioskodawca z tytułu wypadku przy pracy w Holandii jest zwolnione od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż kwoty otrzymane z tytułu ubezpieczeń majątkowych i osobowych objęte są dyspozycją tego przepisu.
Czy uzasadnione jest pobieranie podatku od kwoty odszkodowania otrzymanego przez Wnioskodawczynię z I.N.A.I.L., wypłacanego w Polsce, które nie podlega opodatkowaniu we Włoszech, jeżeli w ustawie o podatku dochodowym w art. 21 ust. 1 pkt 3 jest mowa o tym, że odszkodowanie lub zadośćuczynienia są zwolnione z opodatkowania, jeżeli ich wysokość lub zasady ustalania wynikają wprost z przepisów odrębnych
Czy otrzymane przez Wnioskodawcę od pracodawcy świadczenie w wysokości 120 000 zł korzysta ze zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, ewentualnie ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 3a, 3b lub 3c tej ustawy?
w zakresie ustalenia, czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim.
w zakresie ustalenia, czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów roszczenia wypłaconego pracownikowi w związku z wypadkiem przy pracy oraz zaliczenie odszkodowania z firmy ubezpieczeniowej do przychodów Spółki.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
opodatkowanie odszkodowania otrzymanego na podstawie ugody sądowej zawartej z pracodawcą z Wielkiej Brytanii za wypadek przy pracy na terenie Wielkiej Brytanii
Skutki podatkowe otrzymania jednorazowego odszkodowania wraz z odsetkami oraz zastosowania odliczeń w ramach ulgi prorodzinnej.
Czy dokonana na mocy ugody pozasądowej wypłata tytułem zwrotu kosztów nabycia protezy może korzystać ze zwolnienia określonego w przepisie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy otrzymane z Danii odszkodowanie jest wolne w Polsce od podatku?
opodatkowanie odszkodowania uzyskanego w 2009 r. przez polskiego rezydenta od ubezpieczyciela norweskiego pracodawcy za utracone zarobki w związku z wypadkiem przy pracy
Czy otrzymane świadczenie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy otrzymywana renta z Niemiec powinna być opodatkowana w Polsce oraz czy PIT-11 otrzymany z banku jest prawidłowy, ponieważ zawiera potrąconą w Polsce zaliczkę na podatek dochodowy?
Otrzymane w maju 2010 r. odszkodowanie z tytułu utraty zdrowia, uzyskane z Irlandii nie korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego.
Czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?