Dotyczy ustalenia, czy przychód Spółki w rozumieniu ustawy o CIT z tytułu Środków w związku z pozytywnym wynikiem TOP wypłacanych Spółce przez Operatora w związku z wykonaniem przez Spółkę na rzecz Operatora TOP dla jednostki rynku redukcji zapotrzebowania, powstaje w dacie dokonania wpisu do Rejestru informacji o pozytywnej weryfikacji Wniosku.
Możliwość uznania lokalu mieszkalnego za używany i zastosowania do jego amortyzacji indywidualnej stawki amortyzacyjnej w przypadku, gdy lokal ten powstał poprzez ustanowienie odrębnej własności.
Skutki podatkowe sprzedaży lokali mieszkalnych wyodrębnionych w 2011 r. w budynku wybudowanym na fundamentach nabytych w 2006 r. wraz z prawem użytkowania wieczystego gruntu.
Jeżeli sprzedaż lokalu mieszkalnego nastąpi w 2014 r. (najprawdopodobniej w marcu), to czy dla Wnioskodawcy będzie to oznaczało zwolnienie z obowiązku zapłaty podatku dochodowego z tego tytułu, i czy będzie to równoznaczne z faktem nie powstania przychodu z tego tytułu?
Czy odpłatne zbycie przez Wnioskodawcę w 2014 r. lokalu mieszkalnego oraz prawa wieczystego użytkowania gruntu stanowić będzie dla niego źródło przychodu, jeżeli akt notarialny kupna Wnioskodawca podpisał 19 grudnia 2008 r. a wpis w księdze wieczystej w wyniku wyodrębnienia lokalu to 5 stycznia 2009 r.?
Czy wyszczególnione we wniosku koszty uzyskania kredytu, koszty notarialne w całości lub w odniesieniu do poszczególnych składników, a także koszty z tytułu prowizji pośrednictwa sprzedaży oraz wydatki na remont lokalu udokumentowane fakturami VAT i paragonami stanowią koszt uzyskania przychodu z tytułu zbycia lokalu mieszkalnego?
Czy są kosztem uzyskania przychodów wydatki związane z wejściem Spółki na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie w celu pozyskania kapitału zakładowego (na usługi doradcze, opłaty notarialne, badanie sprawozdań, doradztwo prawne, produkcję i emisję spotów reklamowych, doradztwo w zakresie prospektu emisyjnego i in.)? Spółka planuje wejść do obrotu na GPW i podnieść kapitał zakładowy przez zaoferowanie