Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a) ustawy - kształcenie ustawiczne.
Dotyczy ustalenia, czy przychód Spółki w rozumieniu ustawy o CIT z tytułu Środków w związku z pozytywnym wynikiem TOP wypłacanych Spółce przez Operatora w związku z wykonaniem przez Spółkę na rzecz Operatora TOP dla jednostki rynku redukcji zapotrzebowania, powstaje w dacie dokonania wpisu do Rejestru informacji o pozytywnej weryfikacji Wniosku.
Możliwość uznania lokalu mieszkalnego za używany i zastosowania do jego amortyzacji indywidualnej stawki amortyzacyjnej w przypadku, gdy lokal ten powstał poprzez ustanowienie odrębnej własności.
Skutki podatkowe sprzedaży lokali mieszkalnych wyodrębnionych w 2011 r. w budynku wybudowanym na fundamentach nabytych w 2006 r. wraz z prawem użytkowania wieczystego gruntu.
Jeżeli sprzedaż lokalu mieszkalnego nastąpi w 2014 r. (najprawdopodobniej w marcu), to czy dla Wnioskodawcy będzie to oznaczało zwolnienie z obowiązku zapłaty podatku dochodowego z tego tytułu, i czy będzie to równoznaczne z faktem nie powstania przychodu z tego tytułu?
Czy odpłatne zbycie przez Wnioskodawcę w 2014 r. lokalu mieszkalnego oraz prawa wieczystego użytkowania gruntu stanowić będzie dla niego źródło przychodu, jeżeli akt notarialny kupna Wnioskodawca podpisał 19 grudnia 2008 r. a wpis w księdze wieczystej w wyniku wyodrębnienia lokalu to 5 stycznia 2009 r.?
Czy wyszczególnione we wniosku koszty uzyskania kredytu, koszty notarialne w całości lub w odniesieniu do poszczególnych składników, a także koszty z tytułu prowizji pośrednictwa sprzedaży oraz wydatki na remont lokalu udokumentowane fakturami VAT i paragonami stanowią koszt uzyskania przychodu z tytułu zbycia lokalu mieszkalnego?
Czy sporządzane sprawozdania z przebiegu i zaawansowania robót za każdy miesiąc trwania Umowy, w formie wpisu do dziennika budowy, będą stanowiły podstawę do ustalenia przychodu z tytułu częściowego wykonania usług budowlanych, w sytuacji, gdy miesięczne wystawianie faktur nie jest możliwe, z uwagi na brak zaawansowania prac w wysokości 96% wartości kontraktu oraz na brak protokołu odbioru wykonanych
Czy nabyte przez Spółkę na podstawie umowy sprzedaży lub w postaci wkładu niepieniężnego prawa ochronne do znaków towarowych za granicą są wartościami niematerialnymi i prawnymi w rozumieniu art. 16b ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?Czy Spółka może wprowadzić ww. prawa ochronne do znaków towarowych za granicą do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych już w momencie zawarcia