Czy wydatki poniesione na rozbudowę hali produkcyjnej, powinny zwiększać jej wartość początkową i od tak powiększonej wartości powinny być dokonane odpisy amortyzacyjne według dotychczasowej stawki amortyzacyjnej w wysokości 10% rocznie?
1. W którym momencie należy uznać, że parterowy budynek biurowy jest kompletny i zdatny do użytku w rozumieniu art. 16a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a tym samym możliwe jest rozpoczęcie dokonywania odpisów amortyzacyjnych od tego środka trwałego? 2. W którym momencie Spółka może rozpocząć amortyzację parterowego budynku biurowego, w sytuacji gdy wydano pozwolenie na użytkowanie
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów
przedmiotowe nieruchomości zostały nabyte w 1991 r., a więc przed dniem 1 stycznia 1995 r. i nie zostały zaliczone do środków trwałych w prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej, odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej tych środków trwałych, na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 45a lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie stanowią kosztów uzyskania przychodów.
1.Czy wartość nabycia udziału w nieruchomości wspólnej zwiększa wartość nabycia nieruchomości głównej, czy stanowi odrębny składnik majątku?2.Czy w okresie prowadzenia prac adaptacyjnych, wydatki poniesione na utrzymanie nieruchomości, np. czynsz, energia elektryczna, wywóz nieczystości, eksploatacja wind, itp., zwiększają cenę nabycia nieruchomości, czy zwiększają wydatki na ulepszenie?3.Czy wydatki
Czy koszty związane bezpośrednio z realizacją budowy budynku, tj. koszty:położenia okablowania komputerowego wbudowanego w konstrukcję budynku; założenia instalacji przeciwpożarowej, alarmowej i telenadzoru wbudowanych w konstrukcję budynku; projektu instalacji przeciwpożarowej; projektu aranżacji budynku; opłat za przyłączenie do sieci elektroenergetycznej i gazowej; mediów (energia, gaz) zużytych
dotyczy ustalenia stawki amortyzacyjnej dla przyjętych do używania inwestycji w obcych środkach trwałych na podstawie art. 16j ust. 4 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.) od własnego środka trwałego, który wcześniej był środkiem dzierżawionym.
Czy wydatki poniesione na adaptację lokalu gospodarczego dla potrzeb prowadzenia punktu aptecznego powiększają jego wartość początkową?
Czy w świetle przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych prawidłowym postępowaniem będzie zarachowanie poniesionych wydatków na zakup aparatu, jak i na zakup części składowych i peryferyjnych bezpośrednio w koszty działalności w miesiącu oddania do używania składników majątku?