1. Czy koszty należności celnych określonych w oparciu o wydawane w 2023 r. i 2024 r. decyzje urzędów celno-skarbowych związane z zakończeniem procedury uszlachetniania czynnego za lata 2020 – 2022 należy uznać za koszty bezpośrednio związane z przychodami w rozumieniu art. 15 ust. 4 ustawy o CIT? 2. Jeżeli odpowiedź na pytanie wskazane w punkcie 1 jest pozytywna, to czy koszty należności celnych określone
Jaką stawką podatku od towarów i usług należy opodatkować usługi uszlachetniania czynnego świadczone na rzecz podmiotu polskiego, który ma podpisaną umowę z kontrahentem z kraju Unii Europejskiej?
Czy świadczenie przez wnioskodawcę usług uszlachetniania na rzecz firmy norweskiej opodatkowane jest stawką preferencyjną w podatku VAT 0%?
Wniosek dotyczy sposobu rozliczenia transakcji z kontrahentem włoskim polegającej na wykonaniu na jego zlecenie usług na ruchomym majątku rzeczowym, w sytuacji, gdy część tych usług jest zlecana podwykonawcom polskim i ukraińskim.
Stan faktyczny:Spółka na zlecenie kontrahenta z Włoch wykonuje usługi uszlachetniania. Firma włoska jest podatnikiem podatku VAT na terytorium Włoch, ma numer unijny i podała ten numer usługodawcy dla potrzeb dokonywanych transakcji.Firma włoska wysyła materiały i dodatki krawieckie. Spółka po wykonaniu wykrojów z powierzonego materiału, wysyła wykroje wraz z dodatkami w procedurze uszlachetniana biernego