Brak zastosowania zwolnienia od podatku dla usług doradztwa zawodowego z IPD związanych z usługą kształcenia lub przekwalifikowania zawodowego.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a kursów obejmujących kształcenie ustawiczne w obszarze szeroko rozumianego obrotu nieruchomości.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy kursów w formie zdalnej, tzw. online oraz konferencji w formie zdalnej, tzw. online i stacjonarnie.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usług obejmujących kompleksowe kursy na prawo jazdy kategorii B oraz usług obejmujących jazdy dodatkowe.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług świadczonych w ramach Projektu.
Usługi kształcenia zawodowego i przekwalifikowania zawodowego osób w celu podjęcia pracy w zawodach budowlanych nie korzystają ze zwolnienia od podatku VAT.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług kursu na stopień Żeglarza Jachtowego, kursu na sternika Motorowodnego, obozów szkoleniowych na stopień Żeglarza Jachtowego i Sternika Motorowego, kursu na licencję do holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających, opłaty za egzamin dotycząca usług kształcenia zawodowego, turystycznych obozów żeglarskich, półkolonii żeglarskich dla dzieci.
Opodatkowanie usługi organizacji konferencji stawką VAT w wysokości 23%.
Interpretacja indywidualna w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług - świadczenie kompleksowe w zakresie kształcenia zawodowego.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy dla świadczenia obejmującego podstawową usługę szkoleniową (usługę programu szkoleniowego) oraz towarzyszące czynności pomocnicze.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług świadczonych na podstawie Umowy na rzecz Podmiotów – art. 43 ust. 1 pkt 18a ustawy.
Brak obowiązku uwzględnienia w podstawie opodatkowania VAT części dotacji podmiotowej oraz części dotacji celowych przeznaczonych na świadczenie usługi szkoleniowej oraz zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy dla usług obejmujących realizowane przez Fundację szkolenia.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy o VAT kursów w ramach (…) oraz innych kursów w zakresie (…).
Opodatkowanie na terytorium Polski usług kształcenia zawodowego oraz obowiązku rejestracji dla celów podatku od towarów i usług.
Dla świadczonych w Pana Ośrodku usług, obejmujących szkolenia: kwalifikacja wstępna, kwalifikacja wstępna przyspieszona, kwalifikacja wstępna uzupełniająca, kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona i szkolenie okresowe zastosowanie znajduje zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla szkoleń w zakresie redaktor serwisu internetowego, copywriting, specjalista marketingu internetowego, grafika i wizualizacje w marketingu internetowym, tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych, specjalista ds. mediów społecznościowych (social media), specjalista projektowania i wizualizacji wnętrz.
Usługi Szkoleniowe świadczone na rzecz lekarzy weterynarii stanowią usługi w zakresie kształcenia zawodowego, prowadzone w formach i na zasadach przewidzianych w odrębnych przepisach, a tym samym spełnione są warunki uprawniające do zastosowania zwolnienia od podatku zawarte w art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Brak obowiązku dokonania korekty faktury VAT w związku z zastosowaniem zwolnienia od podatku VAT dla wykonanej usługi rozwojowej.
Brak zwolnienia od podatku kursów programowania z art. 43 ust. 1 pkt 27, zwolnienie ww. kursów z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c.
W konsekwencji, świadczone przez Państwa usługi polegające na organizacji Kursów – nie spełniają przesłanki do objęcia ich zwolnieniem na podstawie przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, jak i przepisów Dyrektywy 2006/112/WE Rady.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla realizowanych szkoleń samolotowych.
Świadczone przez Panią usługi wygłaszania wykładów i referatów na rzecz lekarzy, prowadzone w formach i na zasadach przewidzianych w odrębnych przepisach, korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.