Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej określonych wydatków w związku z pełnieniem zawodu aktora (kosmetyki, zabiegi fryzjerskie, catering, psychoterapeuta i wiele innych)
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków ponoszonych na umundurowanie i wygląd stewarda (marynarka, kamizelka, koszula, spodnie, biały podkoszulek, krawat, płaszcz zimowy, płaszcz przejściowy, szal, poszetka, identyfikatory, przypinki, obuwie, pasek do spodni, skarpety, spinka do krawata, koszty wizyty u fryzjera, perfumy, koszty wizyty u kosmetyczki, zegarek, kosmetyki).
Dotyczy możliwości zwolnienia podmiotowego dla podatnika oferującego usługi kosmetyczne.
Podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla usług określonych jako zabiegi fizjoterapeutyczne oraz zabiegi kosmetyczne.
Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy usług masażu: klasycznego, relaksacyjnego, orientalnego, modelującego, antycellulitowego, twarzy, głowy i karku oraz refleksologii i usług naturoterapii, tj.: świecowania/konchowania uszu, terapii bańkami, moksoterapii, świadczonych osobiście, - zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a ustawy usług masażu: klasycznego, relaksacyjnego
Dotyczy prawa do korzystania ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
Możliwości kontynuowania rozliczenia za pomocą karty podatkowej po zatrudnieniu na umowę B2B podologa - jako usługi specjalistyczne.
Podjęcie dodatkowego zatrudnienia poza prowadzoną działalnością gospodarczą jako nauczyciel przedmiotów zawodowych, w sytuacji, gdy źródłem przychodów będzie działalność wykonywana osobiście (lub stosunek pracy), nie spowoduje utraty prawa do opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie karty podatkowej
Zwolnienie od podatku świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18.
Stylizacja paznokci u kosmetyczki jako koszt uzyskania przychodów w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą (współpraca reklamowa w internecie).
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy usług określonych jako: fotona, endermologia, dermapen, karboksyterapia, mezoterapia, kwasy, lipoliza, osocze.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. b ustawy, do pobieranych opłat od klientów/modelek, za usługi szkoleniowe polegające na stylizacji paznokci dłoni i stóp świadczone w ramach organizowanych staży zawodowych z udziałem stażystów.
Podatek od towarów i usług w zakresie: • zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy świadczonych usług wykonywanych przez Wnioskodawcę, • braku zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy świadczonych usług wykonywanych przez współpracownika Wnioskodawcy – kosmetyczkę.
opodatkowanie w formie karty podatkowej usług kosmetycznych (wypełnianie kwasem hialuronowym)
opodatkowania w formie karty podatkowej usług kosmetycznych polegających na: wykonaniu makijażu permanentnego oraz wypełnianiu ust kwasem hialuronowym
w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej świadczonych usług kosmetyki aut
Czy świadczone przez Wnioskodawcę usługi opisane w części G poz. 68 wniosku mieszczą się w definicji masaży leczniczych wymienionych w załączniku nr 4 do ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w pozycji 88 usługi kosmetyczne i mogą być opodatkowane w formie karty podatkowej?
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie karty podatkowej.
brak obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej obrotu i kwot podatku należnego z tytułu świadczenia przez Wnioskodawcę usług kosmetycznych
Czy sprzedaż osobom fizycznym i prawnym biletów wstępu i karnetów na basen podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, według stawki VAT 8%, a wstęp na siłownię, czy na kręgielnię według stawki VAT 23%?
Ustalenie właściwej stawki podatku VAT do wykonywanych przez Wnioskodawcę usług.
1. Czy w związku ze świadczeniem usług sportowo-rekreacyjnych, pozostałych usług związanych z rekreacją wyłącznie w zakresie wstępu PKWiU 93.13.10.0 usługi związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej (wyłącznie w zakresie wstępu) - Spółka może stosować obniżoną stawkę podatku 8% VAT? 2. Czy do pozostałych świadczonych usług sportowo-rekreacyjnych PKWiU 96.04.10.0 usługi
Czy w spisie z natury na dzień 31 grudnia 2013 r. powinny być ujęte pozostałe, niezużyte szampony, farby, maseczki i odżywki?