Brak obowiązku naliczenia podatku należnego w związku z nieodpłatnym świadczeniem usług na rzecz Korzystających, prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z bezpłatnym świadczeniem usług na rzecz Korzystających.
Obowiązek odprowadzania podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i mediacji. - Udokumentowanie ww. czynności notą księgową.
Czy uczestnictwo Spółki w systemie cash poolingu będzie równoznaczne z odpłatnym świadczeniem usług na podstawie art. 8 ustawy o podatku od towarów i usług oraz skutkowało opodatkowaniem podatkiem VAT odsetek uzyskanych przez Spółkę w ramach cash poolingu?
Czy Spółka będzie brała, w rozumieniu art. 8 ust. 2a ustawy o VAT, udział w świadczeniu na rzecz Pracowników usług w zakresie zakwaterowania, w związku z czym powstanie u Spółki obowiązek podatkowy z tego tytułu?
Czy nieodpłatne świadczenie usług recyklingu i utylizacji zużytego sprzętu elektronicznego na rzecz Spółki będzie stanowić przychód na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 updop
Skoro wykonywane przez Pana usługi nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego pozostają poza zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług, to nie powinny być dokumentowane fakturą, zgodnie z art. 106b ust. 1 pkt 1 ustawy. W konsekwencji, nie można zgodzić się z Panem, że powinien Pan zgodnie z umową wystawić fakturę z adnotacją „zwolniony z VAT”.
Nie działa Pani w charakterze podatnika podatku VAT z tytułu realizacji świadczeń z zakresu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, edukacji prawnej i mediacji. Zatem nie jest Pani zobowiązana do rozliczenia podatku od towarów i usług z tego tytułu.
Brak obowiązku odprowadzania podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz sposób udokumentowania tych czynności.
Brak obowiązku – jako lekarz – posiadania kasy rejestrującej i ewidencjonowania na niej świadczonych usług.
Brak obowiązku odprowadzania podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu porad obywatelskich/mediacji oraz obowiązek wystawienia faktury z tytułu świadczenia porad obywatelskich/mediacji.
Stwierdzenie, czy otrzymane dofinansowanie stanowić będzie podstawę opodatkowania oraz w zakresie podlegania opodatkowaniu czynności wykonywanych w związku z realizacją projektu.
Brak obowiązku odprowadzania podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz udokumentowania tych czynności.
Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług w przypadku wystąpienia zobowiązania Prosumenta względem Spółki z tytułu sprzedaży energii elektrycznej, którą ma otrzymać Spółka od Prosumenta, prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zarówno zakup urządzeń do sterowania mikroinstalacją, jak i montaż i eksploatację tych urządzeń, opodatkowania czynności zobowiązania
Czy ustanowienie na rzecz Spółki nieodpłatnej służebności przesyłu w drodze umownej przez podmiot trzeci nie powoduje uzyskania przychodu przez Spółkę, w szczególności w myśl art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Ustalenie, czy nieodpłatne otrzymanie Formularza będzie stanowiło dla Wnioskodawcy przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy CIT.
W zakresie uznania opisanych czynności za nieodpłatne świadczenia, które nie podlegają opodatkowaniu.
Brak opodatkowania podatkiem należnym stosowania przez spółki zależne będące członkami Grupy Nazwy A, Logo A lub Logo Grupa A bez ponoszenia dodatkowych opłat.
Czy w związku z nieodpłatnym pełnieniem przez Wspólnika funkcji prokurenta Spółki po stronie Spółki powstaje przychód z nieodpłatnych świadczeń?
Czy w związku z nieodpłatnym pełnieniem przez Wspólnika funkcji prokurenta Spółki po stronie Spółki powstaje przychód z nieodpłatnych świadczeń?
Nabywane w związku z organizacją kongresów/konferencji przez Wnioskodawcę towary i usługi wykorzystywane będą jedynie do działalności gospodarczej Wnioskodawcy, zatem Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do zastosowania, przy odliczeniu podatku VAT, art. 86 ust. 2a ustawy.