Czynność przekształcenia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej (ustanowionego przed 1 maja 2004 r.) w prawo własności ww. nieruchomości na wniosek użytkowników wieczystych, nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. W związku z tym, do ceny sprzedaży ustalonej w trybie art. 198h ustawy nie należy doliczać podatku VAT.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaży nieruchomości gruntowej na rzecz użytkownika wieczystego oraz w przypadku podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT ww. czynności, zastosowanie właściwej stawki podatku VAT.
Skutki podatkowe sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości stanowiącej działkę nr 1 na rzecz użytkownika wieczystego.
Skutki podatkowe sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej na rzecz użytkownika wieczystego.
Skutki podatkowe sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej na rzecz użytkownika wieczystego.
Nieuznanie sprzedaży prawa własności nieruchomości na rzecz jej współużytkowników wieczystych za dostawę towarów i niepodlegania opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług tej sprzedaży.
Obowiązki płatnika w związku z ponoszeniem kosztów opłat konsumenckich SUP.
Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem VAT w przypadku sprzedaży samochodu służbowego przez Spółkę oraz prawa do odliczenia podatku VAT od wyposażenia dodatkowego nowo zakupionego samochodu.
Czy przychody z tytułu sprzedaży oprogramowania stanowią przychody z praw autorskich, w tym z tytułu zbycia tych praw, o których mowa w przepisie art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy CIT? Czy Spółka, z uwagi na spełnienie wszystkich warunków z przepisu art. 28j ust. 1 i 2 ustawy CIT oraz brak spełnienia negatywnych przesłanek wynikających z przepisu art. 28k ustawy CIT, będzie miała prawo do korzystania
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości gruntowej na rzecz obecnego użytkownika wieczystego.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług sprzedaży nieruchomości będącej w użytkowaniu wieczystym, na rzecz jej użytkownika wieczystego.
W zakresie skutków podatkowych zablokowania walut wirtualnych w ramach stakingu.
Przychody z tytułu opłat za udostępnianie (...) gamingowej i określenie momentu poniesienia kosztów uzyskania przychodów z tytułu wydatków związanych z ogólnym funkcjonowaniem (...).
1. nabycie licencji na oprogramowanie komputerowe wyłącznie do użytku własnego, tzw. licencji użytkownika końcowego mieści się w zakresie wypłat należności wymienionych w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT; 2. Wnioskodawca dokonując przelewów opłat za uzyskane licencje użytkownika końcowego jest zobowiązany na podstawie art. 26 ust. 1 ustawy o CIT do pobrania od tych należności zryczałtowanego podatku dochodowego
Dotyczy ustalenia, czy: - prawidłowe jest stanowisko zgodnie z którym Gra została wytworzona, a także była, jest i będzie w przyszłości rozwijana przez Spółkę w ramach prowadzonej przez Spółkę działalności badawczo- rozwojowej w rozumieniu art. 4a pkt 26 Ustawy o CIT; - wytworzona i rozwijana przez Spółkę Gra jest kwalifikowanym prawem własności intelektualnej, obejmującym autorskie prawo do programu
Ustalenie, czy wydatki ponoszone przez Spółkę w związku z korzystaniem z usług SaaS, polegające na umożliwieniu dostępu do oprogramowania umieszczonego na serwerach lub w chmurze bez potrzeby instalacji obejmujące w szczególności dostęp do aplikacji w trybie "online", nie mieszczą się w zakresie przedmiotowym przychodów, o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT, a w konsekwencji, na Spółce nie
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży prawa własności nieruchomości gruntowej na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego.
Skutki podatkowe sprzedaży prawa własności nieruchomości na rzecz użytkownika wieczystego.
brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości gruntowej na rzecz użytkownika wieczystego
Ustalenie, czy na Spółce ciąży obowiązek poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu płatności za świadczenia określone w: • Grupie 1: licencja użytkownika końcowego (end-user license), • Grupie 2: usługi Software-as-a-Service, • Grupie 3: usługi doradcze, • Grupie 4: usługi hostingu.
Dot. obowiązku Wnioskodawcy jako płatnika podatku u źródła z tytułu korzystania z oprogramowania komputerowego, dostępu do wersji elektronicznych baz danych, licencji do wyświetlania filmów produktowych; pobierania certyfikatów rezydencji oraz sporządzania deklaracji CIT-10 oraz informacji IFT-2/IFT-2R.
Wydanie interpretacji w zakresie obowiązku płatnika związanego z nabyciem licencji na oprogramowanie komputerowe (tzw. licencji użytkownika końcowego) od zagranicznych podmiotów.
nabycie przez Wnioskodawcę licencji na oprogramowanie wyłącznie do własnego użytku, w ramach tzw. licencji użytkownika końcowego (end user), mieści się w zakresie wypłat należności z tytułu wymienionego w art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, - Wnioskodawca dokonując płatności za uzyskaną licencję użytkownika końcowego będzie zobowiązany do pobrania od niej zryczałtowanego