Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a kursów obejmujących kształcenie ustawiczne w obszarze szeroko rozumianego obrotu nieruchomości.
Uznania realizowanego świadczenia za usługę kompleksową, ustalenia miejsca opodatkowania usług, prawa do odliczenia podatku naliczonego, posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz obowiązku wystawiania faktur przy użyciu KSeF.
Uznania realizowanego świadczenia za usługę kompleksową, ustalenia miejsca opodatkowania usług, prawa do odliczenia podatku naliczonego, posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz obowiązku wystawiania faktur przy użyciu KSeF.
Brak obowiązku podawania numeru KSeF w komunikacie płatności w sytuacji gdy płatności dokonuje ubezpieczyciel w ramach wypłaty odszkodowania (w sytuacji gdy nie występuje jako nabywca/sprzedawca na fakturze ustrukturyzowanej).
Jest Pan uprawniony do opodatkowania przychodów uzyskanych w roku 2024 ze świadczenia w ramach działalności gospodarczej usług wymienionych we wniosku, klasyfikowanych grupowaniu PKWiU 74.90.12.0 - „Usługi pośrednictwa komercyjnego i wyceny, z wyłączeniem wyceny nieruchomości i ubezpieczeń”, w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych przy zastosowaniu stawki 8,5%, określonej w art. 12 ust. 1
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Czy wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę z tytułu zakupu usługi dostępu do aplikacji nabywanej od spółki z siedzibą w Stanach Zjednoczonych stanowią należności z praw autorskich lub praw pokrewnych (należności licencyjne), o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT i w związku z tym, czy Wnioskodawca jest zobowiązany do poboru podatku u źródła
Czy wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę z tytułu zakupu prawa do użytkowania sytemu w chmurze stanowią należności z praw autorskich lub praw pokrewnych (należności licencyjne), o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 updop i w związku z tym, czy Wnioskodawca jest zobowiązany do poboru podatku u źródła?
Opodatkowanie ryczałtem przychodu ze świadczenia w ramach działalności gospodarczej usług sklasyfikowanych według PKWiU 62.01.12.0.
Uznanie ZCP Produkcja za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, stanowiącą zakład energochłonny uprawniony do nabycia w zwolnieniu od akcyzy zużywanych wyrobów gazowych, a także możliwości wliczenia miesięcznego czynszu za użytkowanie Sprzętu przy kalkulacji udziału zakupu wyrobów gazowych w wartości produkcji sprzedanej
Uzyskiwane przez Pana przychody ze świadczenia w ramach działalności gospodarczej usług sklasyfikowanych według PKWiU 62.01.12.0 powinny być opodatkowane 12% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 2b lit. b ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
W zakresie ustalenia czy przy zaliczaniu do koszów uzyskania przychodów Spółki wydatków na nabycie usług związanych z oprogramowaniem znajdą zastosowanie ograniczenia wynikające z art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Ustalenie, czy na Spółce ciąży obowiązek poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu płatności za świadczenia określone w: • Grupie 1: licencja użytkownika końcowego (end-user license), • Grupie 2: usługi Software-as-a-Service, • Grupie 3: usługi doradcze, • Grupie 4: usługi hostingu.
Ustalenia, czy Wnioskodawca w odniesieniu do wymienionych we wniosku składników farmy fotowoltaicznej zastosował prawidłowe stawki amortyzacyjne.
Czy Wnioskodawca pełni rolę płatnika CIT, o którym mowa w art. 26 ust. 1 oraz ust. 2c ustawy o CIT, w przypadku przekazania Kar pieniężnych uczestnikom poszkodowanym w związku z nieprzeprowadzeniem rozrachunku, polegającego na obowiązku dostarczenia papierów wartościowych (tj. Bonów), w ramach A., przez innego uczestnika tego systemu?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika związanych z przekazywaniem pracownikom zatrudnionym na podstawie umów o pracę informacji PIT-11 za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
Czy powinny zostać wyłączone z kosztów uzyskania przychodu na podstawie art. 15d ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT w brzmieniu nadanym ustawą nowelizującą, - wypłacone po dniu 31 grudnia 2019 r. przez Spółki wynagrodzenia należne Dostawcom VAT, za świadczone przez nich usługi i dostawy towarów, na podstawie zawartych umów o świadczenie usług lub dostawę towarów, dokonane na rachunek wirtualny - zapłacone przez
prawo do odliczenia podatku naliczonego bez obowiązku stosowania proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy w zakresie zadań związanych z zakupem autobusów hybrydowych, budowy przystanków autobusowych wraz z pętlami i niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, zakupem systemów zarządzania organizacją ruchu; - prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu proporcji, o której mowa w