Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia określonego w art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją Zadania, przy zastosowaniu pre-współczynnika, o którym mowa w Rozporządzeniu, a następnie proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy.
Zawierając umowę sprzedaży mieszkania Wnioskodawczyni będzie mogła skorzystać ze zwolnienia z art. 9 pkt 17 PCC.
Sprzedaż udziału w Nieruchomości 1 i Nieruchomości 2 przez Wnioskodawcę będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT, lecz będzie zwolniona od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Skoro Wnioskodawczyni sprzedała wcześniej budynek, w którym nie można było zamieszkać, to i przy zawieraniu umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego mogła skorzystać ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych określonego w art. 9 pkt 17 ustawy.
Interpretacja indywidualna w zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy sprzedaży praw do użytkowania wieczystego zabudowanej działki z możliwością rezygnacji z tego zwolnienia.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących wydatki poniesione w związku z realizacją projektu pn. „…”.
Uznanie, że sprzedaż udziałów podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, zwolnienie z opodatkowania transakcji sprzedaży udziałów na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40a lit. b ustawy o VAT, ujęcie w proporcji, o której mowa w art. 90 ustawy o VAT wynagrodzenia uzyskanego ze sprzedaży udziałów.
Sprzedaż nieruchomości będzie korzystać – na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 w zw. z art. 29a ust. 8 ustawy – ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.
Skoro omawiana we wniosku transakcja sprzedaży zespołu składników majątkowych będzie faktycznie w całości opodatkowana podatkiem od towarów i usług, to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Uznanie sprzedających za podatników podatku VAT w związku z planowaną transakcją sprzedaży nieruchomości, możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku VAT dla dostawy działki zabudowanej oraz brak prawa kupującego do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia działki zabudowanej.
Podatek od towarów i usług w zakresie stosowania zwolnienia od podatku VAT zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy dla prowadzenia usług szkoleniowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działek zabudowanych oraz sposobu ustalenia podstawy opodatkowania jest: prawidłowe w zakresie wysokości opodatkowania sprzedaży nieruchomości;nieprawidłowe w zakresie sposobu ustalenia podstawy opodatkowania nieruchomości.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości wyboru zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
Ustalenie:1. czy usługi edukacyjne świadczone przez Wnioskodawcę są objęte regulacjami ustawy o podatku od towarów i usług oraz jaką stawką podatku VAT powinny być opodatkowane usług edukacyjno-wychowawcze;2. czy odpłatność za korzystanie przez dzieci z posiłków w stołówce Wnioskodawcy podlega regulacjom ustawy o podatku od towarów i usług oraz jaką stawką podatku VAT winna być opodatkowana ta usługa
Czy z tytułu wykorzystania wydatków mieszanych, tj. zarówno towarów jak i usług, w pewnej części także do zdarzeń spoza zakresu VAT (C i D), Gmina jest zobowiązana do naliczania podatku należnego?
1. Czy z uwagi na fakt, że Gmina dotychczas nie dokonywała odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z wydatkami mieszanymi, Wnioskodawca może skorzystać z tego prawa obecnie, tj. dokonać w 2013 r. korekt deklaracji obejmujących okresy rozliczeniowe od 1 stycznia 2009 r. (pytanie oznaczone we wniosku nr 5)? 2. Czy w przypadku, gdy Wnioskodawca będzie dokonywać korekt deklaracji za lata, w których
1. Czy w odniesieniu do wydatków mieszanych - tj. towarów i usług związanych z czynnościami A, B, C i D - Gmina ma prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w oparciu o proporcję sprzedaży (współczynnik sprzedaży), o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT? 2. Czy występujące po stronie Gminy zdarzenia spoza zakresu ustawy o VAT (C i D) Gmina powinna uwzględniać w kalkulacji proporcji sprzedaży
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu proporcji.
Podatek od towarów i usług w zakresie uwzględnienia w proporcji sprzedaży obrotu uzyskanego z tytułu dzierżawy gruntów oraz najmu/dzierżawy lokali użytkowych i mieszkalnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku naliczania podatku należnego w związku z wykorzystaniem wydatków mieszanych towarów i usług w pewnej części do zdarzeń niepodlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości rozpoczęcia odliczania podatku naliczonego na podstawie ustalonego wskaźnika proporcji sprzedaży za 2012 r. w trakcie 2013 roku.
Podatek od towarów i usług w zakresie uwzględnienia w proporcji sprzedaży Gminy obrotu wykazanego przez jednostki budżetowe.