Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków na opłaty leasingowe samochodu osobowego, bez względu na ich wartość początkową, bez stosowania ograniczeń, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy CIT, - Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odpisów amortyzacyjnych związanych z samochodami osobowymi, bez względu na ich wartość
Czy zawarcie umowy sprzedaży samochodu, znajdującego się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej pomiędzy Wnioskodawcą jako kupującym, a jego kontrahentem jako sprzedającym, opodatkowanej podatkiem od towarów i usług przez tego sprzedającego na gruncie przepisów ustawy o podatku od towarów i usług w oparciu o szczególną procedurę w zakresie dostawy towarów używanych, dzieł sztuki, przedmiotów kolekcjonerskich
Zastosowanie procedury VAT marża przy sprzedaży przewłaszczonych ruchomości oraz w zakresie określenia kwoty nabycia w przypadku przewłaszczonych ruchomości.
Czy przekazanie przez Spółkę, na cele prywatne jednego ze wspólników, samochodu osobowego, wykupionego z leasingu, w przypadku likwidacji Spółki przed okresem pół roku jego używania (licząc od dnia wykupu z leasingu) za kwotę 455,10 zł brutto, jest czynnością zwolnioną od podatku (od kwoty wykupu odliczono 60% kwoty podatku)?
Czy w opisanym stanie faktycznym koszt wynajmu samochodu osobowego w postaci czynszu najmu powinien być uznawany za koszt używania samochodu, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w konsekwencji będzie mógł zostać zaliczony do kosztów uzyskania przychodu w ograniczonej wysokości, tj. do limitu wynikającego z pomnożenia liczby kilometrów faktycznego przebiegu
Czy Spółka po wykupie samochodu z leasingu operacyjnego może zastosować indywidualną stawkę amortyzacji?
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych nabycie samochodów przez podmiot zajmujący się zawodowo skupem i sprzedażą samochodów na podstawie umowy sprzedaży ?
Dotyczy odliczenia wydatków na cele rehabilitacyjne oraz wydatków związanych z ułatwianiem wykonywania czynności życiowych, poniesionych przez podatnika będącego osobą niepełnosprawną, w zakresie używania samochodu osobowego, stanowiącego własność osoby niepełnosprawnej, dla potrzeb związanych z koniecznym przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne.
Podatnik wystąpił z zapytaniem w sprawie opodatkowania podatkiem od towarów i usług działalności polegającej na dostawie części samochodowych.
Czy w przypadku sprzedaży używanych samochodów dokonywanej w wykonaniu umowy komisu ( tj. sprzedaży we własnym imieniu, ale na rachunek cudzy) możliwe jest zastosowanie specjalnych zasad opodatkowania polegających na opodatkowaniu marży, przewidzianych w art. 120 ust. 4 ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług?