Brak prawa do odliczenia w całości lub w części podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Koszty z wykonaniem usługi transportowej podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z dokonanym zakupem wozu strażackiego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej zakup samochodu osobowego oraz z faktury dokumentującej dokonanie przeróbki samochodu osobowego na samochód specjalny - pogrzebowy.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie pojazdów samochodowych specjalnych pogrzebowych oraz paliwa, w przypadku prowadzenia działalności pogrzebowej.
Szpital nie ma prawa obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z zakupem karetek.
Szpital nie ma prawa obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z zakupem ambulansu ratunkowego.
Szpital nie ma prawa obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z modernizacją taboru ambulansów ratunkowych.
Czy Spółka będzie miała prawo do odliczenia 100% podatku od towarów i usług od zakupionego samochodu osobowego, jeżeli samochód ten będzie służył do przewozu podestu ruchomego z podnośnikiem?
Zakład mógł odliczyć w całości lub części podatku VAT od zrealizowanego projektu?
Czy począwszy od dnia 22.08.2005 r. mam nadal prawo pomniejszenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur dokumentujących zakup paliwa do napędu samochodu marki Polonez Truck ?
1. Czy w przypadku odstąpienia od umowy leasingu pojazdu specjalistycznego można wystawić fakturę obciążającą kolejnego leasingobiorcę tego pojazdu o poniesioną opłatą wstępną liczoną proporcjonalnie do okresu korzystania z przedmiotu leasingu. 2. Czy w przypadku otrzymania ww. faktury podatnik ma prawo do zmniejszenia podatku należnego o naliczony w tej fakturze podatek od towarów i usług.