Możliwość zaliczenia wydatków ponoszonych na składki na ubezpieczenie na życie dla udziałowca (wspólnika będącego członkiem zarządu) i pracownika jako kosztów uzyskania przychodów Spółki.
Ustalenie czy uzyskanie prawa do nieodpłatnego użytkowania (używania) sprzętu medycznego w sytuacji wskazanej we wniosku będzie prowadziło do powstania przychodu, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy różnica pomiędzy odsetkami rynkowymi, a preferencyjnymi wynikającymi z Umowy Pożyczki stanowić będzie nieodpłatne świadczenie, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 Ustawy CIT? W przypadku, jeżeli wbrew stanowisku Wnioskodawcy, odpowiedź na pytanie pierwsze będzie twierdząca, czy tak ustalone nieodpłatne świadczenie nie będzie stanowić przychodu z uwagi na art. 12 ust. 4 pkt 14 Ustawy CIT? Czy Spółka
1) Opodatkowanie dofinansowania otrzymanego na podstawie umowy prewencyjnej. 2) Koszty zakupu czujek dymu, czujek czadu oraz oznakowania p-pożarowego zakupionych z środków otrzymanych z dofinansowania na podstawie umowy prewencyjnej nie mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.
Czy w związku z nieodpłatnym pełnieniem przez Wspólnika funkcji prokurenta Spółki po stronie Spółki powstaje przychód z nieodpłatnych świadczeń?
Czy w związku z nieodpłatnym pełnieniem przez Wspólnika funkcji prokurenta Spółki po stronie Spółki powstaje przychód z nieodpłatnych świadczeń?
Uznanie usług dodatkowych oferowanych w ramach prowadzenia rachunku bankowego T., za nieodpłatne świadczenie.
Opodatkowanie świadczeń na rzecz członków zarządu i członków rady nadzorczej w postaci sfinansowania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.
Czy opłacane przez pracodawcę składki tytułem ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym są przychodem pracownika?
Czy składki zapłacone przez Spółkę na poczet ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej Członków Zarządu i Rady Nadzorczej należy kwalifikować jako nieodpłatne świadczenie w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w świetle przedstawionego przyszłego stanu faktycznego, przekazanie odzieży roboczej, materiałów biurowych oraz samochodu do używania, będzie rodziło po stronie Usługodawcy powstanie przychodu z działalności gospodarczej, w świetle art. 14 ust. 2 pkt. 8 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych, a co za tym idzie, obowiązku zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych
Czy w tej sytuacji Spółka jest zobowiązana do pobrania i odprowadzenia podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na ubezpieczenia: odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenia zarządcy nieruchomości i odpowiedzialności cywilnej z tytułu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych są kosztem uzasadnionym Spółki, a nie są przychodem pracowników ich wynagrodzeniem?
Czy w świetle przepisów ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych możliwe jest uznanie, że wydatki spółki kapitałowej na składki z tytułu umowy ubezpieczenia strat poniesionych przez spółkę w wyniku działalności członków jej statutowych organów w związku z wykonywaniem ich funkcji mają charakter nieodpłatnych świadczeń zaliczanych do przychodów z innych źródeł (członkowie
Czy nieodpłatne otrzymanie uprawnień do emisji zanieczyszczeń w ramach Krajowego Planu Rozdziału Uprawnień nie spowoduje powstania po stronie Spółki przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
dot. wystąpienia przychodu z tytułu umorzenia skapitalizowanych odsetek
Czy nieodpłatne użyczenie nieruchomości na cele prowadzonej przez spółkę jawną działalności gospodarczej bądź ustanowienie na rzecz spółki jawnej nieodpłatnego prawa użytkowania nieruchomością będzie rodzić obowiązek ustalenia przychodu i konieczność jego opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy powstaje przychód u członka zarządu z tytułu ponoszenia przez spółkę składek na ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej DO, w sytuacji gdy zawarta będzie umowa ubezpieczenia bez wskazywania personalnego poszczególnych członków zarządu tj. bezimiennie ?