Działalność gospodarcza prowadzona w oparciu o urządzenie w związku z tym, że nie jest to urządzenie hazardowe (nie jest automatem do gier hazardowych), będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Skutki podatkowe połączenia, w tym brak obowiązku rozpoznania na moment połączenia przychodów i kosztów w związku z przejętymi udziałami.
Skutki podatkowe otrzymania kwoty zwrotu wpłaconego kapitału w wyniku ugody z bankiem.
Interpretacja ogólna dot. niektórych warunków stosowania zwolnienia określonego w art. 22 ust. 4 ustawy CIT
W zakresie ustalenia czy w związku z połączeniem Spółki Przejmującej ze Spółką Przejmowaną w sposób wskazany w opisie zdarzenia przyszłego, po stronie Wnioskodawcy (Udziałowca) powstanie jakikolwiek przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego, to jest w związku z dobrowolnym umorzeniem części udziałów X w Spółce z o.o. bez wypłaty wynagrodzenia, po stronie Spółki z o.o. powstanie przychód podlegający opodatkowaniu, zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15 lutego 1992 r. (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2805 ze zm.)?
Czy po stronie fundacji rodzinnej sprzedaż udziałów otrzymanych w drodze darowizny od fundatorów będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy umorzenie bez wynagrodzenia udziałów należących do dotychczasowych udziałowców będzie powodować dla Spółki jakiekolwiek konsekwencje prawne na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Obowiązki płatnika z tytułu uczestnictwa pracowników w programie motywacyjnym.
Skutki podatkowe sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Czy dla potrzeb stosowania podatku dochodowego od przychodu ze środka trwałego będącego budynkiem, o którym mowa w art. 24b ust. 1 ustawy o CIT, przy wyznaczeniu przychodu, o którym mowa w art. 24b ust. 6 ustawy o CIT w związku z ust. 3 ustawy o CIT należy uwzględnić te części budynku hotelu, w których znajdują się pokoje hotelowe oraz sale konferencyjne, w których w pierwszym dniu miesiąca Spółka
Czy przychody otrzymane z tytułu nadwykonań świadczeń o charakterze zdrowotnym po zakończeniu danego roku podatkowego ale odnoszące się do świadczeń tegoż roku podatkowego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, dalej jako „podatek CIT” roku podatkowego, w którym te świadczenia faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową) czy też ze względu na zawarcie
Dotyczy ustalenia: - czy przychód wspólników Spółki, w związku z otrzymaniem przedsiębiorstw AW i AWC (w ramach datio in solutum) w miejsce należnej ceny z tytułu zbycia udziałów w celu ich umorzenia, powinien zostać zakwalifikowany do przychodów z zysków kapitałowych, o których mowa w art. 7b ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych; - czy wartością przychodu podatkowego do
Czy likwidacja Spółki i wykreślenie jej z rejestru przedsiębiorców z niespłaconymi zobowiązaniami pożyczkowymi spowoduje powstanie po jej stronie przychodu do opodatkowania
Czy w wyniku dobrowolnego umorzenia udziałów przysługujących Wspólnikowi we Wnioskodawcy bez wynagrodzenia powstanie dla Wnioskodawcy dochód (względnie przychód) podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy w wyniku dobrowolnego umorzenia części udziałów przysługujących Wnioskodawcy w Spółce bez wynagrodzenia powstanie dla Wnioskodawcy dochód (względnie przychód) podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy w wyniku dobrowolnego umorzenia części udziałów przysługujących Wspólnikowi we Wnioskodawcy bez wynagrodzenia powstanie dla Wnioskodawcy dochód (względnie przychód) podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
W zakresie ustalenia czy otrzymane przez Spółkę S odszkodowanie wypłacone w ramach wzajemnych ustępstw oraz w celu podjęcia polubownego zakończenia sporu od Z podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Środki pieniężne ze wspólnego przedsięwzięcia otrzymane w celu przekazania współtwórcy kanału nie stanowią przychodu do opodatkowania.
1. Czy dla potrzeb stosowania opodatkowania tzw. podatkiem od przychodów z budynków, o którym mowa w art. 24b ust. 1 ustawy o CIT, przy wyznaczaniu przychodu, o którym mowa w art. 24b ust. 9 ustawy o CIT, zgodnie z art. 24b ust. 6 w związku z ust. 3 ustawy o CIT należy uwzględnić części budynków, w których znajdują się pokoje hotelowe, w których Wnioskodawca świadczy usługi hotelarskie? 2. Czy dla