Zakwalifikowanie sprzedaży niezabudowanych działek jako przychodów z działalności gospodarczej.
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT oraz opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej na wydatki poniesione na wykonanie instalacji gazowej, montaż grzewczy oraz wkład kominowy, wykonanie przyłącza instalacji gazowej, przyłącze gazowe, opłatę przyłączeniową.
Obowiązki informacyjne w związku z udzieleniem dotacji celowej na dofinansowanie kosztów budowy przyłączeń kanalizacyjnych.
W zakresie stawki właściwej dla usługi przyłączenia odbiorców do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.
1) Czy w opisanym przypadku, regulowanym przez umowę typu A, przychód podatkowy powstanie w dniu otrzymania od Podmiotu Przyłączanego wpłaty zaliczek, w dniu fizycznego przyłączenia instalacji Podmiotu Przyłączanego do sieci elektroenergetycznej Spółki i podania przez Spółkę napięcia, czy też w dniu, w którym Spółka wypełni wszystkie obowiązki nałożone umową, którym to dniem będzie dzień podpisania
1. Czy w opisanym przypadku, regulowanym przez umowę typu A, przychód podatkowy powstanie w dniu otrzymania od Podmiotu Przyłączanego wpłaty zaliczek, w dniu przyłączenia instalacji Podmiotu Przyłączanego do zmodernizowanej sieci elektroenergetycznej Spółki i podania przez Spółkę napięcia, czy też w dniu, w którym Spółka wypełni wszystkie obowiązki nałożone umową, którym to dniem będzie dzień podpisania
Czy w przedstawionym stanie faktycznym Bank ma obowiązek wystawienia PIT-8C, a jeżeli tak, to jaką kwotę przychodu powinien wykazać, całą kwotę umorzenia, czy kwotę umorzenia pomniejszoną o kwoty wydatkowane na cele związane z prowadzoną działalnością rolniczą oraz czy powinien podzielić kwotę przychodu na dwie równe części i tak wyliczoną kwotę wpisać do PIT-8C wystawionego na każdego z małżonków?
1. Czy szereg wymienionych wydatków poniesionych na: 1) opracowanie dokumentacji geotechnicznej pod projektowany budynek, 2) opłaty za przyłączenie do sieci elektroenergetycznej i gazowej, 3) opłaty za przyłącze wod.-kan. i elektryczne, 4) opłatę za ksero projektu budowlanego, 5) media zużyte podczas budowy budynku (olej opałowy, energia, woda), 6) opłaty za pozwolenia, odbiory, decyzje o warunkach
Do prac budowlanych wykonywanych poza budynkiem mieszkalnym (studnie, przyłącza energetyczne, gazowe, wodociągowe, kanalizacyjne, tarasy, chodniki, wjazdy do garaży, opaski odwadniające wokół budynku oraz ogrodzenia) nie można stosować stawki preferencyjnej VAT 8%. Ww. usługi dotyczące infrastruktury towarzyszącej są opodatkowane wg stawki VAT 23%.
Gmina nie ma prawa do doliczenia podatku naliczonego w związku z budową kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami.
Czy koszty związane bezpośrednio z realizacją budowy budynku, tj. koszty:położenia okablowania komputerowego wbudowanego w konstrukcję budynku; założenia instalacji przeciwpożarowej, alarmowej i telenadzoru wbudowanych w konstrukcję budynku; projektu instalacji przeciwpożarowej; projektu aranżacji budynku; opłat za przyłączenie do sieci elektroenergetycznej i gazowej; mediów (energia, gaz) zużytych
1) Czy kotłownię należy zakwalifikować jako oddzielny środek trwały (symbol KŚT 310), czy też wydatki poniesione na kotłownię powinny powiększać wartość starego budynku?2) Jak zakwalifikować wydatki na budowę przyłączy, które po odbiorze technicznym są eksploatowane i służą obecnie jako niezbędne czynniki do pracy biura handlowego?
Czy opłata za przyłączenie nowego odbiorcy energii cieplnej jest zwolniona z obowiązku ewidencjonowania obrotu przy zastosowaniu kas rejestrujących zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z 19 grudnia 2008 roku?
Dotyczy zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków na wykonanie nowego odcinka sieci elektroenergetycznej oraz nowego przyłącza elektroenergetycznego o zwiększonej mocy na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.) w brzmieniu obowiązującym do dnia 31.12.2006r.
Czy Spółka może zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów wydatek na opłatę za przyłącze do sieci elektroenergetycznej, w części jej dotyczącej, w dacie zapłaty drugiej raty, po wykonaniu przyłącza?
Czy Podatnik miał prawo ująć w rozliczeniu za 2000 rok rachunek wystawiony przez Zakład Energetyczny za przyłączenie do sieci energetycznej i odliczyć 19% wydatku w ramach ulgi remontowej? Czy Podatnik może zrobić korektę rozliczenia za 2000r.?
Czy wydatek poniesiony w 2000r. z tytułu wykonania przyłącza wodociągowego na posesji działki można odliczyć w ramach ulgi budowlanej?
Czy niedodpłatne przyłączenie do sieci ciepłowniczej przez Jednostkę podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?
Czy opłata przyłączeniowa, związana z kosztami procedur odbioru i podłączenia zmodernizowanej instalacji wewnetrznej do sieci gazowej, stanowi nakład inwestycyjny na ulepszenie wewnętrznej instalacji grzewczej i jako taka może być odliczona w ramach ulgi remontowo-modernizacyjnej?
Czy pobieranie opłat od podmiotów za przyłączenie do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz wpłaty ( tzw. partycypacja ) na rzecz budowy linii głównej sieci wodociągowej wchodzi w zakres czynności określonych w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług ( Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zmianami ) oraz, czy czynności te kwalifikować należy jako świadczenie usługi?
Podatnik ponosi wydatki na remont i modernizację lokalu mieszkalnego, którego jest właścicielem. W 2004 r. poniósł także opłatę za przyłącze elektryczne (cyt. "opłata za przyłączenie - zmiana zasilania z 1 na 3-fazowy i zwiększenie przydziału mocy"). Powyższe wydatki dotyczą kontynuacji ulgi remontowo-modernizacyjnej.Czy w przedstawionym stanie faktycznym przysługuje możliwość prawna odliczenia od
Spółdzielnia zamierza dokonać przyłączenia sieci ciepłowniczej do budynków mieszkalnych. Czy okreslona przez nas stawka podatku VAT w wysokości 22% jest prawidłowa?