Skutki podatkowe zawarcia umowy przewłaszczenia w celu zabezpieczenia.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości, której własność została przeniesiona na pożyczkodawcę (zgodnie z umową) w związku z niewykonaniem przez pożyczkobiorcę ciążącego na nim obowiązku zwrotu pożyczki.
Możliwość zaliczenia do kosztów odpłatnego zbycia (sprzedaży nieruchomości) sumy wekslowej oraz spłaty zobowiązania hipotecznego (zobowiązania osobistego przewłaszczającego).
1) Zaspokojenie długu w wyniku sprzedaży nieruchomości otrzymanej w wyniku przewłaszczenia na zabezpieczenie wierzytelności, nie spowoduje powstania przychodu na gruncie art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. 2) Brak obowiązku złożenia PIT-39.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości, w związku z umową przewłaszczenia na zabezpieczenie
Możliwość zaliczenia do kosztów odpłatnego zbycia (sprzedaży nieruchomości) sumy wekslowej oraz spłaty zobowiązania hipotecznego (zobowiązania osobistego przewłaszczającego)
Skutki podatkowe zbycia udziału w prawie użytkowania wieczystego na podstawie zawartej umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie.
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego na podstawie umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie wierzytelności
Skutki podatkowe sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego
Skutki podatkowe związane ze zwrotem Wnioskodawcy przez Dłużnika należności dotyczących przewłaszczonej nieruchomości
Zwolnienie z opodatkowania dochodu uzyskanego ze sprzedaży lokalu mieszkalnego
W zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającą z faktur VAT dokumentujących nabycie towarów od dłużnika w drodze wykonania umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie.
opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży prawa użytkowania wieczystego zabudowanych działek nr A i B
Skutki podatkowe przeniesienia własności udziału ½ w nieruchomości na osobę fizyczną na podstawie umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie.