Obowiązek zapłaty podatku nie wystąpi, ponieważ jedynie osoby fizyczne są podatnikami podatku od spadków i darowizn i tylko nabycie przez takie osoby podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn.
W związku z darowizną pakietu kontrolnego akcji na rzecz Fundacji nie dojdzie do przejęcia przez Fundację długów, ciężarów bądź zobowiązań darczyńcy - umowa ta nie będzie podlegała opodatkowaniu.
Czy Płatnik, jako spółka nieruchomościowa, której akcje są zbywane nieodpłatnie na podstawie umowy darowizny (na zasadach opisanych wyżej w ramach zdarzenia przyszłego) jest obowiązany wpłacić na rachunek właściwego urzędu skarbowego, jako płatnik, zaliczkę na podatek od dochodu z tego tytułu w wysokości 19%, w terminie do 20. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym powstał dochód?
Ustalenie, w jakim momencie po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podatkowy w związku z zawarciem przez Wnioskodawcę ze swoim akcjonariuszem umowy przeniesienia własności Akcji Spółki Akcyjnej w celu uregulowania zobowiązania Wnioskodawcy do wypłaty swojemu akcjonariuszowi wynagrodzenia z tytułu dobrowolnego umorzenia akcji Wnioskodawcy
skutki podatkowe wycofania akcji spółki akcyjnej ze słowackiej spółki komandytowej
zawarcie umowy przeniesienia akcji na rzecz spółki celem ich umorzenia bez wynagrodzenia
Czy zawarcie umowy przeniesienia akcji na rzecz Spółki celem ich umorzenia podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy zawarcie umowy przeniesienia akcji na rzecz Spółki celem ich umorzenia podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Ponieważ nieodpłatne przekazanie akcji Spółki kapitałowej z siedzibą we Włoszech na rzecz Wnioskodawcy w ramach wprowadzonego Planu Nabywania Akcji nastąpi na podstawie stosownej uchwały Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki z siedzibą we Włoszech, po stronie Wnioskodawcy pomimo pokrycia przez pracodawcę kosztów związanych z nieodpłatnym nabyciem akcji, nie wystąpi dochód do opodatkowania w postaci
Opodatkowanie podatkiem VAT akcji i udziałów przeniesionych w całości lub w części na inny podmiot.
1. W jaki sposób należy ustalić koszty uzyskania przychodu w przypadku zbycia akcji nabytych w zamian dywidendy:- w drodze odpłatnego zbycia na rzecz osoby trzeciej,- w drodze odpłatnego zbycia na rzecz spółki w celu umorzenia?2. Jak należy ustalić koszty uzyskania przychodu w przypadku umorzenia akcji nabytych w zamian dywidendy?
Czy przychód podatkowy z tytułu sprzedaży akcji własnych stanowi przychód należny dla Spółki w momencie zawarcia transakcji sprzedaży tych akcji, tj. wg Spółki w momencie złożenia oświadczenia obu stron o zbyciu i nabyciu akcji, a wydatki na nabycie tych akcji stanowiły koszt w momencie powstania przychodu należnego z tytułu ich zbycia? PD-006-19/05/WD, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Kiedy podatnik powinien zapłacić podatek od zaliczki otrzymanej w 2004r. na poczet sprzedaży udziałów w Spółce w 2006r.