Interpretacje

Interpretacja
14.01.2025 Podatki

Skutki podatkowe połączenia, w tym brak obowiązku rozpoznania na moment połączenia przychodów i kosztów w związku z przejętymi udziałami.

Interpretacja
10.12.2024 Podatki

Skutki podatkowe związane z połączeniem spółek dokonanym metodą łączenia udziałów bez zamykania ksiąg rachunkowych.

Interpretacja
06.12.2024 Podatki

1. Ustalenie, czy Spółka Przejmująca po Przejęciu utraci prawo do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek (estoński CIT), o którym mowa w rozdziale 6b ustawy o CIT, w związku z brzmieniem art. 28k ust. 1 i 2 ustawy o CIT. 2. Ustalenie, czy Przejęcie skutkować będzie powstaniem dla Spółki Przejmującej dochodu do opodatkowania, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.

Interpretacja
22.07.2024 Podatki

Wyłączenie z opodatkowania określone w art. 2 pkt 6 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych znajdzie zastosowanie zarówno do połączenia Wnioskodawcy z Polską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością jak i do połączenia ze spółką akcyjną Księstwa Liechtenstein.

Interpretacja
22.07.2024 Podatki

W wyniku połączenia spółek kapitałowych po stronie spółki przejmowanej nie powstanie obowiązek podatkowy.

Interpretacja
18.06.2024 Podatki

Czy Wnioskodawca, opodatkowany ryczałtem od dochodów spółek, po dokonaniu połączenia, w myśl art. 5151 § 1 k.s.h., poprzez przejęcie Spółki z o.o. opodatkowanej na zasadach ogólnych, zachowa prawo do opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek?

Interpretacja
16.04.2024 Podatki

Czy po przeprowadzeniu Połączenia Wnioskodawca będzie mógł w ramach podatku od osób prawnych nadal korzystać z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek; - Czy na skutek planowanego połączenia Wnioskodawcy z SPV w okresie opodatkowania Wnioskodawcy Ryczałtem powstanie określony w art. 28m ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT dochód z tytułu zmiany wartości składników majątku.

Interpretacja
20.12.2023 Podatki

Czy w wyniku opisanego w zdarzeniu przyszłym połączenia, przy założeniu, że w sprawie nie znajdzie zastosowania art. 12 ust. 13 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 2022 r., poz. 2587, dalej zwanej „ustawą o CIT") (tj. głównym ani jednym z głównych celów Połączenia nie będzie uniknięcie ani uchylenie się od opodatkowania) oraz że majątki Spółek przejmowanych

Interpretacja
16.11.2023 Podatki

1. Czy w przypadku, gdy połączenie odwrotne (Połączenie 2) Spółki Przejmującej i Spółki Przejmowanej zostanie rachunkowo przeprowadzone metodą łączenia udziałów, Spółka Przejmowana nie będzie miała obowiązku zamknięcia roku podatkowego i tym samym w związku z jego niezamknięciem Spółka Przejmująca będzie zobowiązana do uwzględnienia w swoim zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty

Interpretacja
16.11.2023 Podatki

1. Czy w przypadku, gdy połączenie odwrotne (Połączenie) Spółki Przejmującej i Spółki Przejmowanej zostanie rachunkowo przeprowadzone metodą łączenia udziałów, Spółka Przejmowana nie będzie miała obowiązku zamknięcia roku podatkowego i tym samym w związku z jego niezamknięciem Spółka Przejmująca będzie zobowiązana do uwzględnienia w swoim zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty

Interpretacja
09.11.2023 Podatki

1. Czy na gruncie tak opisanego stanu faktycznego w wyniku połączenia u Wnioskodawczyni powstanie dochód do opodatkowania skutkujący obowiązkiem zapłaty podatku dochodowego? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1) 2. Czy na gruncie tak opisanego stanu faktycznego w wyniku połączenia po stronie Gminy [...] powstanie dochód do opodatkowania skutkujący obowiązkiem zapłaty podatku dochodowego? (pytanie oznaczone

Interpretacja
07.11.2023 Podatki

Czy w zdarzeniu przyszłym będącym przedmiotem wniosku przeprowadzenie połączenia odwrotnego bez podwyższania kapitału zakładowego Państwa jako spółki przejmującej będzie skutkować powstaniem przychodu podatkowego i zobowiązania podatkowego w rozumieniu ustawy o CIT.

Interpretacja
23.08.2023 Podatki

1. Czy na skutek połączenia spółek w sposób opisany we wniosku (zdarzenie przyszłe) spełniony będzie warunek, o którym mowa w art. 22 ust. 4 i 4a-d u.p.d.o.p. – tj. nieprzerwanego posiadania udziałów w spółce zależnej, której byt prawny ustanie wskutek połączenia z inną spółką zależną – a w konsekwencji połączenie to pozostanie bez wpływu na prawo do zwolnienia podatkowego na podstawie art. 22 ust.

Interpretacja
09.01.2023 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy w przedstawionym zdarzeniu w związku z Podziałem oraz objęciem przez X. udziałów w Spółce Przejmującej po stronie X. (jako wspólnika Spółki Dzielonej będącego osobą prawną) nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
08.11.2022 Podatki

Czy przejęcie Spółki Przejmowanej w wyniku przeprowadzonej fuzji doprowadzi do powstania u Spółki Przejmującej przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, czy operacja ta będzie neutralna na gruncie Ustawy CIT dla Spółki Przejmującej (tj. nie będzie skutkować powstaniem przychodu u Spółki Przejmującej).

Interpretacja
08.11.2022 Podatki

Skutki podatkowe przejęcia spółki i wydania wspólnikowi udziału – połączenie odwrotne spółek.

Interpretacja
04.11.2022 Podatki

W zakresie ustalenia, czy przejęcie Spółki Przejmowanej w wyniku przeprowadzonej fuzji doprowadzi do powstania u Spółki Przejmującej przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, czy operacja ta będzie neutralna na gruncie Ustawy CIT dla Spółki Przejmującej (tj. nie będzie skutkować powstaniem przychodu u Spółki Przejmującej).

Interpretacja
03.11.2022 Podatki

Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej skutków podatkowych przejęcia spółki i wydania wspólnikowi udziałów.

Interpretacja
03.11.2022 Podatki

Skutki podatkowe przejęcia spółki i wydania wspólnikowi udziałów – połączenie odwrotne spółek.

Interpretacja
28.10.2022 Podatki

Skutki podatkowe przejęcia spółki z o. o. dla której spółka przejmująca jest i będzie na moment przejęcia jedynym udziałowcem.

Interpretacja
18.08.2022 Podatki

1. Czy połączenie SPZOO przez przejęcie majątku Spółek Przejmowanych nie będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego po stronie SPZOO, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 8c ustawy o CIT, jeżeli wartość składników majątku Spółek Przejmowanych dla celów podatkowych zostanie przyjęta przez SPZOO w wartości wynikającej z ksiąg podatkowych Spółek Przejmowanych oraz przejęte składniki majątku zostaną

Poprzednia Następna