1. Czy w przypadku opisanym powyżej mamy do czynienia z jednostkami powiązanymi w myśl ustawy o CIT dla firm których przedstawiciele występują jako członkowie Rady Nadzorczej Spółki X? 2. Czy w przypadku opisanym powyżej mamy do czynienia z jednostkami powiązanymi w myśl ustawy o CIT dla firmy której jeden ze wspólników występuję jako Prokurent Spółki X?
Kwalifikacja do odpowiedniego źródła przychodów prokurenta oraz możliwość skorzystania z ulgi dla młodych.
Ustalenie, czy: wypłata należności z tytułu zawartej umowy o pośrednictwo handlowe na rzecz prokurenta Wnioskodawcy stanowi wypłatę ukrytych zysków, o których mowa w art. 28m ust. 3 u.p.d.o.p.
Możliwość pomniejszenia wynagrodzenia z tytułu pełnienia funkcji prokurenta o wysokość zaliczki na podatek dochodowy.
1) Czy wydatki na czynsz z tytułu umowy najmu nieruchomości będą stanowić dla Spółki dochód z tytułu ukrytych zysków? 2) Czy wydatki na czynsz z tytułu umowy najmu ruchomości będą stanowić dla Spółki dochód z tytułu ukrytych zysków? 3) Czy podstawa opodatkowania dochodu z tytułu ukrytych zysków lub wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w odniesieniu do samochodów osobowych wykorzystywanych
możliwość opodatkowania osiąganych dochodów w sposób określony w art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Reasumując w związku z zawarciem z Prokurentem umowy zlecenia i wypłatą na tej podstawie wynagrodzenia należnego Prokurentowi z tytułu pełnionej funkcji na Wnioskodawcy będą ciążyć obowiązki płatnika, o których mowa w art. 41 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. Wnioskodawca będzie zobowiązany do poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych oraz będzie zobowiązany do
Podsumowując, Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do wpłacania zaliczek na podatek dochodowy z tytułu otrzymanego każdego miesiąca wynagrodzenia za pełnienie na podstawie uchwały zarządu funkcji prokurenta, lecz dopiero na moment rozliczenia rocznego uwzględni ww. dochód i wpłaci należną kwotę podatku.
Mając na uwadze wyżej przywołane uregulowania prawne, należy wskazać, że przychód ze zbycia Certyfikatów Inwestycyjnych na rzecz funduszu w celu ich umorzenia, podlegać będzie opodatkowaniu zryczałtowaną 19% stawką podatku dochodowego przewidzianą w art. 30a ust. 1 ww. ustawy, jako przychód z kapitałów pieniężnych o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Obowiązki płatnika z tytułu uzyskania przychodu po stronie Osób Objętych Regulaminem z tytułu Zmiennych Składników Wynagrodzenia Płatnych w Certyfikatach Inwestycyjnych.
Czy w związku z nieodpłatnym pełnieniem przez Wspólnika funkcji prokurenta Spółki po stronie Spółki powstaje przychód z nieodpłatnych świadczeń?
Czy w związku z nieodpłatnym pełnieniem przez Wspólnika funkcji prokurenta Spółki po stronie Spółki powstaje przychód z nieodpłatnych świadczeń?
W zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłatą wynagrodzenia z tytułu pełnienia funkcji prokurenta.
Opodatkowania wynagrodzenia za sprawowanie funkcji prokurenta w polskiej spółce kapitałowej, otrzymanego przez rezydenta podatkowego Niemiec.
Opodatkowanie 19% podatkiem liniowym dochodów uzyskiwanych ze świadczenia usług doradczych w ramach prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej
Czy koszt ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej opłacony przez Wnioskodawcę stanowi przychód danego Członka Zarządu, Rady Nadzorczej i Prokurenta podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 2, art. 11 ust. 1 i art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz czy na Wnioskodawcy ciążą obowiązki płatnika w związku z wykupieniem polisy ubezpieczeniowej
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą w 2012 r. wynagrodzenia osobie będącej rezydentem Słowacji z tytułu pełnienia funkcji prokurenta (pytanie oznaczone nr 1, 2 i 3)
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą w 2016 r. wynagrodzenia osobie będącej rezydentem Słowacji z tytułu pełnienia funkcji prokurenta (pytanie oznaczone nr 4, 5 i 6)
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia prowizyjnego w kwocie netto z faktury wystawionej przez osobę fizyczną pełniącą funkcję prokurenta z tytułu pozyskania klientów na usługi i produkty oferowane przez Spółkę, zgodnie z zawartą Umową.
Czy Wnioskodawca jako płatnik jest zobowiązany do uiszczania zaliczek na podatek dochodowy (PIT) z tytułu wynagrodzenia, jakie osiąga prokurent z tytułu pełnienia tejże funkcji, przyznanego uchwałą Zarządu Spółki?
Czy zapłata składek ubezpieczeniowych, dokonana w ramach zawartej umowy Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej Członków Organów Spółki oraz Członków Spółek z Grupy Kapitałowej () stanowi dla ubezpieczonych przychód podlegający opodatkowaniu w trybie art. 12 ust. 1 i art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a w konsekwencji czy wnioskodawca jako płatnik zobowiązany jest do pobierania
Czy w świetle polsko-holenderskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, przychody Wnioskodawcy osiągane z tytułu pełnienia funkcji prokurenta podlegać będą opodatkowaniu na terenie Polski, czy też w Polsce nie wystąpi konieczność zapłaty podatku z tego tytułu i przychody te opodatkowane będą wyłącznie po stronie holenderskiej?
Zaliczenie do przychodów osób pełniących funkcje członków zarządu, rad nadzorczych, prokurentów oraz pracowników pełniących funkcje zarządcze lub nadzorcze składek opłacanych przez Spółkę z tytułu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.