Uznania świadczonych usług za usługi elektroniczne, ustalenie miejsca opodatkowania, sposób dokumentowania, zwolnienie od podatku VAT oraz obowiązek rejestracji do procedury VAT OSS.
Uznanie, że świadczone usługi w ramach platformy stanowią usługi elektroniczne; określenia miejsca świadczenia tych usług, na rzecz konsumenta posiadającego stałe miejsce zamieszkania lub zwykłe miejsce pobytu w innym państwie Unii Europejskiej oraz na rzecz konsumenta posiadającego stałe miejsce zamieszkania lub zwykłe miejsce pobytu w państwie trzecim, a także możliwości rozliczenia przez Spółkę
Wniosek dotyczy obowiązków wynikających z art. 78 ust. 1 oraz art. 21 ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym, w związku z nabyciem wewnątrzwspólnotowym wyrobów akcyzowych o kodzie CN 2710 12 21, przemieszczanych poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy, bez zastosowania e-SAD lub dokumentu zastępującego e-SAD
Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem VAT w momencie sprzedaży przedmiotu zastawu będącego zabezpieczeniem, który przeszedł na własność Spółki i zostaje sprzedany z nadwyżką.
Na podstawie procedury One Stop Shop (OSS) podatnicy, nie muszą rejestrować się do celów podatku VAT we wszystkich państwach członkowskich, w których dokonywane są dostawy. Zamiast tego podatek VAT należny od tych transakcji mogą zadeklarować i zapłacić w jednym państwie członkowskim (państwie członkowskim identyfikacji) za pośrednictwem OSS. Przepisy, regulujące procedurę OSS, nie przewidują wykluczenia
Możliwość stosowania szczególnej procedury, określonej przepisem art. 119 ustawy dla świadczonych usług.
Uznanie usług za usługi elektroniczne; określenie miejsca świadczenia usług; rozliczanie podatku VAT w procedurze OSS; brak obowiązku ewidencji za pomocą kasy rejestrującej.
Zastosowanie polskiego numeru NIP na fakturach w przypadku sprzedaży do konsumentów z innych krajów UE, ewidencjonowanie ruchu towarów pomiędzy magazynami oraz braku kolidowania sprzedaży dokonywanej przez Spółkę w ramach procedury OSS z modelem współpracy z firmą logistyczną.
brak opodatkowania naturalnych strat płynu do papierosów elektronicznych powstałych w trakcie produkcji
Podatek od towarów i usług w zakresie: rozliczenia importu towarów na terytorium Polski, momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu importu towarów, obliczenia i wykazania kwoty podatku należnego, określenia, czy rozliczenie zamknięcia stanowi dokument celny, możliwości rozliczenia podatku należnego zgodnie z art. 33a ustawy, konieczności rozliczania podatku należnego zgodnie z art. 33a ustawy
Brak opodatkowania akcyzą zużycia suszu tytoniowego do produkcji tytoniu odtworzonego (folii tytoniowej) i wyrobów nowatorskich (HNB) na terenie składu podatkowego oraz zużycia suszu tytoniowego o statusie celnym unijnym, do produkcji papierosów, tytoniu odtworzonego (folii tytoniowej) i wyrobów nowatorskich (HNB) w procedurze uszlachetniania czynnego, na terenie składu podatkowego.
Nieuznanie świadczonych przez Wnioskodawcę usług polegających na odpłatnym udzielaniu dostępu do Szkoły Online jako usług elektronicznych i ich opodatkowania.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania szczególnej procedury VAT marża dla wydatków dotyczących nawiązania współpracy z choreografami (nauczycielami tańca) oraz usług organizacji stref relaksu w związku z organizacją obozu tanecznego.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług organizacji polowań w części dotyczącej usług nabywanych przez Wnioskodawcę od innych podmiotów dla bezpośredniej korzyści turysty oraz w części dotyczącej usług świadczonych we własnym zakresie.
Prawo do zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.
Usługi własne wykonywane w ramach usługi turystyki podlegają ogólnym zasadom opodatkowania podatkiem VAT, w tym również w zakresie wysokości stawki podatku VAT.
Procedura zawieszenia poboru akcyzy, w opisanym stanie faktycznym, w stosunku do ubytków wyrobów akcyzowych powstałych w toku przemieszczania wyrobów akcyzowych kończy się z chwilą odbioru przesyłki. Fakt późniejszego stwierdzenia faktycznej ilości ubytków, np. podczas rozładunku towaru, nie ma wpływu na dzień zakończenia procedury i moment powstania zobowiązania podatkowego z tytułu ubytków. Wobec
ubytki wyrobów akcyzowych powstające w czasie transportu rurociągiem dalekosiężnym.
Czy jeżeli w skład usługi turystyki wchodzą tylko usługi własne, to do opodatkowania takiej usługi podatkiem od towarów i usług stosuje się szczególne procedury, określone w art. 119 ustawy o podatku od towarów i usług?
Nie spełnione zostały przesłanki określone w art. 14a § 2 Ordynacji podatkowej umożliwiające udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego.
Co oznaczają pojęcia "dzień zarachowania kosztu", "dzień poniesienia kosztu"? Jak określić średni kurs w przypadku otrzymania faktury kosztowej drogą elektroniczną? Jak określić dzień zarachowania kosztu w przypadku importu towarów, gdy Spółka otrzymuje JDA SAD oraz gdy towar został wydany z magazynu wcześniej niż Spółka otrzymała JDA SAD?
czy pieczęć Urzędu Celnego w ...... oddział ...... w procedurze tranzytu należy traktować jako potwierdzenie urzędu celnego wyjścia towaru poza terytorium Wspólnoty, dającej uprawnienia do zastosowania stawki VAT 0 % ?