Czy w związku z planowanym rozwojem prowadzonej działalności oraz realizacją strategii wejścia na rynki zagraniczne, Spółka będzie zobowiązana do uwzględniania przy kalkulacji zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych wyłącznie dochodów (przychodów) uzyskiwanych na terytorium Polski, tj. nie będzie zobowiązana do uwzględniania podatku zagranicznego przy kalkulacji zaliczek na podatek dochodowy
Dotyczy kwestii powstania zakładu Wnioskodawcy jako zakładu przedsiębiorstwa zagranicznego w Polsce w rozumieniu art. 4a pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w zw. z art. 5 Umowy między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Republiki Francuskiej z dnia 20 czerwca 1975 r. w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu w zakresie podatków od dochodu i od majątku, zmodyfikowaną
Czy, na podstawie przepisów UPO PL-SE oraz UPO PL-FIN, wypłacane przez Spółkę wynagrodzenie z tytułu Usług pośrednictwa podlega opodatkowaniu wyłącznie na terytorium, odpowiednio, Szwecji lub Finlandii.
Obowiązek uiszczenia w Polsce podatku od holenderskiej emerytury i złożenia PIT w Urzędzie Skarbowym.
Sposób opodatkowania rent niemieckich i emerytury polskiej (kwestie stałego miejsca zamieszkania, nieograniczonego obowiązku podatkowego).
Zastosowanie metody proporcjonalnego odliczenia i ulgi abolicyjnej oraz obowiązek składania zeznań podatkowych przy dochodach zagranicznych marynarza z tytułu pracy najemnej wykonywanej na statku morskim badawczym – sejsmiku (research vessel), eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z faktycznym zarządem i siedzibą w Singapurze.
W zakresie możliwości zastosowania metody proporcjonalnego odliczenia i ulgi abolicyjnej z tytułu pracy najemnej na statku morskim (gazowcu), eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z siedzibą w Wielkiej Brytanii, do dochodów uzyskanych w latach 2020-2021.
W zakresie uznania prowadzonych prac na terenie Niemiec za plac budowy (zakład) w Niemczech w rozumieniu art. 5a pkt 22 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz art. 5 umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku i skutków podatkowych z tym związanych (przekształcenie podmiotów, metoda
Opodatkowanie dochodów uzyskanych z tytułu pracy wykonywanej na statku morskim (tankowcu), eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z siedzibą w Wielkiej Brytanii, obowiązku złożenia zeznań podatkowych oraz możliwości skorzystania z ulgi abolicyjnej.
w zakresie ustalenia, czy należności wypłacane Podmiotowi A z tytułu użytkowania na podstawie umowy najmu pojemników, zastosowanie znajdzie art. 21 ust. 1 pkt 1) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a tym samym Wnioskodawca jako płatnik zobowiązany będzie do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych od ww. należności.
Czy wynagrodzenie wypłacane przez Spółkę na rzecz Podmiotu Powiązanego jest objęte zakresem stosowania art. 21 ust. 1 ustawy o PDOP, a w konsekwencji czy na Spółce będą ciążyły obowiązki płatnika z tego tytułu
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie odliczenia podatku zapłaconego za granicą od podatku dochodowego z działalności należnego w Polsce.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie odliczenia podatku zapłaconego za granicą od podatku dochodowego z działalności należnego w Polsce.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów oraz w zakresie odliczenia podatku zapłaconego za granicą od podatku dochodowego z działalności należnego w Polsce.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów zagranicznych.
wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym wynagrodzenia wypłacanego z tytułu udostępnienia licencji na korzystanie z Systemu.
Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę środków pieniężnych w ramach likwidacji Spółki L. spowoduje po jego stronie powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w wysokości różnicy pomiędzy wysokością otrzymanych środków a wydatkami poniesionymi na nabycie udziałów w Spółce L.?.
Czy stosownie do postanowień umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania i zapobieganiu uchylania się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu, zawartej pomiędzy Rzecząpospolitą Polską a Maltą, Wnioskodawca miał prawo obliczając wysokość polskiego podatku należnego z tytułu otrzymanych w latach 2009-2011 dywidend, do obniżenia tego podatku o kwotę podatku, jaki został nałożony przez Maltę, tj.
Czy Wnioskodawca postąpi prawidłowo, gdy (w przypadku likwidacji oddziału w Rosji) wygenerowaną, stratę oddziału rozliczy w zeznaniu podatkowym w Polsce?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w przypadku likwidacji Spółki kapitałowej, w której udziały Wnioskodawca otrzyma w formie darowizny, Wnioskodawca powinien wykazać dochód wolny od opodatkowania odpowiadający kwocie wydatków poniesionych na nabycie tych udziałów przez Darczyńcę? Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w przypadku odpłatnego zbycia udziałów w Spółce kapitałowej
Czy w przypadku opisanego w stanie faktycznym umorzenia udziałów w Spółce kapitałowej, prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Wnioskodawca będzie mógł obniżyć przychód otrzymany w związku z umorzeniem udziałów o wydatki poniesione przez Darczyńcę na nabycie darowanych Wnioskodawcy udziałów, które będą równe cenie zapłaconej przez Darczyńcę za udziały w Spółce kapitałowej?