Wykonywane przez Wnioskodawcę Usługi w zakresie w jakim obejmują nadzór nad kształceniem i podnoszeniem kwalifikacji personelu medycznego Podmiotów nie będą korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie w art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Zwolnienie od podatku VAT usług szkoleniowych z zakresu spawania dla spawaczy, monterów i przepalaczy, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych kosztów procedury habilitacyjnej
Poniesione koszty związane z uzyskaniem stopnia naukowego doktora nie mogą stanowić kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy z tytułu umowy o pracę, bowiem przepisy prawa podatkowego nie przewidują takiej możliwości.
Zwolnienie od podatku, realizowanych szkoleń zawodowych, których celem jest podwyższenie kwalifikacji zawodowych audytorów efektywności energetycznej, podnoszenie kwalifikacji członków Stowarzyszenia będących brokerami w przedstawionym stanie faktycznym.
Czy w przypadku uzyskania przez Wnioskodawczynię, jako zleceniobiorcę Spółki, dofinansowania na podnoszenie kwalifikacji zawodowych na warunkach określonych w Programie, dochód z tego tytułu zwolniony będzie z opodatkowania w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy świadczenie przez firmę Wnioskodawczyni ww. usług korzysta ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art.43 ust. 1 pkt. 29c
skutki podatkowe umorzenia przez pracodawcę połowy kosztów szkolenia
Czy usługa edukacyjna w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez kształcenie zawodowe głównie w dziedzinie systemów komputerowego wspomagania, programowania sterowników PLC oraz projektowania i budowania układów mechatronicznych dla nauczycieli przedmiotów zawodowych w szkołach technicznych finansowana w całości ze środków publicznych, o których mowa w art. 5 ustawy o finansach publicznych
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług.
Czy w przypadku, gdy przeszkolona według powyższych zasad osoba przepracuje u pracodawcy rok na stanowisku motorniczego i zostanie jej umorzona połowa kosztów szkolenia od tej części, czyli części sfinansowanej przez pracodawcę, powinna zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych?
Zwolnienie od podatku od towarów i usług od pobieranej opłaty za udział w kongresie, szkoleniu, kursie
Prowadzenie postępowania kwalifikacyjnego (w tym prowadzenie egzaminów) na uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej, prowadzenie postępowania kwalifikacyjnego w sprawie nadania tytułu rzeczoznawcy budowlanego w specjalności architektonicznej, czynności związane z uznawaniem kwalifikacji zawodowych architektów nabytych w państwach Unii Europejskiej podlegają zwolnieniu z opodatkowania
Czy i kiedy poniesione wydatki na uzyskanie uprawnień mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
Czy kwota finansowania kursu jest przychodem dla pracownika ze stosunku pracy podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy ww. świadczenia ponoszone przez pracodawcę na rzecz podnoszenia przez pracownika kwalifikacji zawodowych w formie studiów wyższych w sytuacji gdy kierunek i przedmiot tychże studiów w żaden sposób nie będzie się wiązał z wykonywaną pracą będą przychodem dla pracownika ze stosunku pracy podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy wydatki poniesione ze środków Funduszu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? 2. Czy istnieje możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych (komputer + program komputerowy) zakupionych ze środków z Funduszu Pracy? 3. Czy studia podyplomowe, pomimo że podjęte przed rozpoczęciem działalności