Opodatkowanie usług polegających na tworzeniu i udostępnianiu zdjęć oraz wideo, usług świadczenia transmisji na żywo oraz usług reklamowych świadczonych w ramach programów partnerskich.
Brak prawa do pozostania jak „podatnik VAT zwolniony” po przekroczeniu wartości sprzedaży określonej w art. 113 ust. 1 ustawy oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego, dotyczącego zakupów dokonanych po utracie zwolnienia, o którym mowa z art. 113 ust. 1 ustawy.
Zwolnienie od podatku usług, które planuje Pani wykonywać, gdy wartość przychodów nie przekroczy rocznie kwoty 200 000 zł
Konieczność posiadania numeru VAT UE w związku ze świadczonymi usługami dla kontrahenta z Irlandii,
Brak obowiązku uwzględniania obrotu z tytułu świadczonych usług poza terytorium kraju w limicie zwolnienia podmiotowego.
Uwzględnienie w wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, wpływów wymienionych w pkt A-Q opisu sprawy.
Brak prawa do zwrotu podatku od towarów i usług od wydatków dotyczących projektu.
W zakresie prawa do korzystania ze zwolnienia podmiotowego na mocy art. 113 u.p.t.u. od dnia wznowienia działalności pomimo niezłożenia w terminie aktualizacji zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R w zakresie danych objętych zawiadomieniem o ponownym zwolnieniu.
Zwolnienie od podatku VAT jako rolnik ryczałtowy przy jednoczesnym świadczeniu usług leśnych jako czynny zarejestrowany podatnik podatku VAT. Brak prawa do korzystania ze zwolnienia od podatku VAT jako rolnik ryczałtowy dla świadczonych usług leśnych przy jednoczesnym realizowaniu dostaw produktów rolnych jako rolnik ryczałtowy zwolniony od podatku VAT.
brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego VAT o kwotę podatku naliczonego VAT w związku z realizacją zadania
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub ubiegania się o jego zwrot w związku z realizacją projektu
Brak możliwości odliczenia podatku od towarów i usług w związku z realizacją projektu.
Podatek od towarów i usług w zakresie utraty zwolnienia przez Wnioskodawcę w związku z oddaniem pojazdu do stacji demontażu pojazdów w celu jego zezłomowania.
Czy porozumienie w sprawie wystawiania faktur w imieniu i na rzecz podatnika, o którym mowa w art. 106d ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług może przewidywać, że zatwierdzenie faktury nastąpi przez Partnera w sposób milczący, tj. gdy w terminie określonym w umowie nie zgłosi on sprzeciwu lub uwag w stosunku do faktury wystawionej przez Spółkę?
Zwolnienie od podatku dostawy towaru używanego w postaci samochodu osobowego wykorzystywanego do czynności zwolnionych. Brak możliwości zastosowania podmiotowego zwolnienia w trakcie 2014 r.Brak utraty zwolnienia podmiotowego w wyniku sprzedaży samochodu osobowego.
Czy Spółka będzie miała obowiązek odprowadzenia podatku od czynności cywilnoprawnych od nieoprocentowanych pożyczek dla pracowników w wysokości 2%?
W zakresie możliwości wystawiania faktur w imieniu i na rzecz dostawców będących podatnikami zwolnionymi z VAT.
1. Czy Spółka, działając na podstawie art. 106d ustawy o podatku od towarów i usług, może wystawiać faktury na rzecz podmiotów zwolnionych od podatku VAT? (samofakturowanie) 2. Czy umowa w sprawie wystawiania faktur w imieniu i na rzecz podatnika, o której mowa w art. 106d ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług może przewidywać, że zatwierdzenie faktury nastąpi przez tego podatnika w sposób milczący
Nabycie przez podatnika VAT zwolnionego usług reklamy od podmiotu irlandzkiego nieposiadającego na terytorium Polski siedziby, stałego miejsca zamieszkania oraz stałego miejsca prowadzenia działalności miejsce świadczenia art. 28b ustawy, import usług, VAT 9M, obowiązek zarejestrowania się jako podatnik VAT UE art. 97 ust. 3 ustawy.
1. Czy Spółka w zakresie udzielanych pożyczek będzie działać w charakterze podatnika VAT?2. Czy, w przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie pierwsze, Spółka będzie miała obowiązek wystawiania faktur VAT z zastosowaniem stawki zwolniona na odsetki, które będzie pobierać od pożyczkobiorców?