Skoro wskazane pożyczki podlegały opodatkowaniu VAT i jednocześnie korzystały ze zwolnienia od tego podatku – na co też Państwo wskazali we wniosku – to w opisanej sytuacji zastosowanie znajdzie wyłączenie z opodatkowania PCC, o którym mowa w art. 2 pkt 4 lit. b) ustawy o PCC.
Obowiązki płatnika w zakresie skutków podatkowych ugód zawartych z kredytobiorcami/pożyczkobiorcami.
W myśl art. 9 pkt 10 lit. i) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych: Zwalnia się od podatku pożyczki udzielane przez wspólnika (akcjonariusza) spółce kapitałowej. Powyższe zwolnienie nie znajdzie jednak zastosowania w niniejszej sprawie, ponieważ opisane we wniosku umowy pożyczki w ogóle nie podlegają opodatkowaniu – są wyłączone z opodatkowania na podstawie art. 2 pkt 4 lit. b) ustawy o podatku
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku z tytułu umorzenia kwoty pożyczki.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w związku z umorzeniem kwoty pożyczki w wyniku ugody z bankiem.
Czy umowa pożyczki zawarta pomiędzy Pożyczkodawcą, a Pożyczkobiorcą stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, która jednak jest zwolniona z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku od towarów i usług.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w kwestii ustalenia, czy czynność udzielenia Pożyczki będzie objęta zakresem ustawy o VAT podlegającej zwolnieniu z opodatkowania VAT oraz nieuwzględnienia obrotu z tytułu Pożyczki przy obliczeniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT.
Pożyczka od ojczyma - pomimo rozwodu z matką - korzysta ze zwolnienia z art. 9 pkt 10 lit. b) upcc, przy spełnieniu pozostałych warunków.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy pożyczki operacyjnej i umowy pożyczki partycypacyjnej w wykonaniu Ugody z Wierzycielami.
Umowa pożyczki zostanie zawarta poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej; środki pieniężne będące przedmiotem umowy pożyczki, w momencie zawarcia umowy pożyczki również będą znajdowały się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - zatem planowana umowa pożyczki nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Czy pożyczki udzielone przez Państwa na rzecz pożyczkobiorcówsą zwolnione z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT, czy pożyczki udzielone Państwu przez pożyczkodawcę są zwolnione z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT, czy transakcje udzielania przez Państwa pożyczek należy uznać za transakcje o charakterze pomocniczym zgodnie z art. 90 ust. 6 pkt 2
Na podstawie wystawionych i dostarczonych osobom uprawnionym weksli, dochodziło do faktycznego przeniesienia własności określonej ilości środków pieniężnych, pod tytułem zwrotnym, co przesądza o objęciu tej czynności podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Opodatkowanie umowy pożyczki zawartej w Polsce, środki znajdują się w Polsce, pożyczki są zwolnione z podatku od wartości dodanej w Luksemburgu.
Czy - na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 28m ust. 3 oraz art. 28n ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych - Pożyczki udzielane na warunkach opisanych w stanie faktycznym stanowią dla Wnioskodawcy dochód z tytułu ukrytych zysków, który jest on zobowiązany opodatkować podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Podatkowi od czynności cywilnoprawnych podlegają wyłącznie umowy pożyczki pieniędzy lub rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku. Kryptowaluty nie są natomiast pieniędzmi ani rzeczami oznaczonymi co do gatunku.
Czy udzielanie pożyczek przez Pożyczkodawcę na rzecz Pożyczkobiorcy, będzie stanowiło odpłatne świadczenie usług, które będzie zwolnione z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku od towarów i usług.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości, której własność została przeniesiona na pożyczkodawcę (zgodnie z umową) w związku z niewykonaniem przez pożyczkobiorcę ciążącego na nim obowiązku zwrotu pożyczki.