Interpretacje

Interpretacja
10.07.2024 Podatki

Czy w przypadku otrzymanego odszkodowania w związku z wystąpieniem szkody w obiekcie, który ewidencyjnie składa się z wielu środków trwałych, wartość tego odszkodowania będzie podlegała zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 54a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do wysokości sumy wszystkich poniesionych przez Wnioskodawcę wydatków na wytworzenie we własnym zakresie oraz zakup środków

Interpretacja
14.05.2024 Podatki

Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją inwestycji.

Interpretacja
20.02.2024 Podatki

Otrzymane przez Pana odszkodowanie nie stanowi dla Pana przychodu zwolnionego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 29b ustawy o PIT.

Interpretacja
23.07.2021 Podatki

Czy wydatki, poniesione w związku z powstałą szkodą, poniesione ze środków wypłaconych przez ubezpieczyciela (odszkodowania) stanowią koszty uzyskania przychodów niekorzystających ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT, jako mające związek z przychodem (dochodem) osiągniętym poza działalnością Wnioskodawcy prowadzoną na terenie specjalnej strefy ekonomicznej na podstawie zezwolenia

Interpretacja
12.07.2021 Podatki

Przychody i koszty uzyskania przychodów z tytułu odszkodowania w związku z pożarem turbiny i skutki podatkowe odbudowy wiatraka przez Dostawcę Turbiny.

Interpretacja
15.06.2020 Podatki

Czy odszkodowanie opisane w stanie faktycznym otrzymane przez Wnioskodawcę stanowi dla niego przychód (dochód) osiągnięty w ramach działalności gospodarczej prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej na podstawie otrzymanego zezwolenie, korzysta ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT?

Interpretacja
27.04.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odszkodowania.

Interpretacja
03.09.2013 Podatki

Możliwość zwolnienia z opodatkowania na podstawie ulgi meldunkowej przychodu ze sprzedaży nieruchomości zabudowanej budynkiem w stanie surowym zamkniętym, która powstała z podziału innej nieruchomości, zabudowanej budynkiem, w którym wnioskodawca był zameldowany.

Interpretacja
29.08.2013 Podatki

Czy przytoczone fakty są wystarczające do zakwalifikowania wartości nieumorzonych maszyn do kosztów uzyskania przychodów w grudniu 2012 r.?

Interpretacja
18.06.2013 Podatki

Czy Spółka będzie uprawniona - m.in. oparciu o ekspertyzę rzeczoznawcy - zakwalifikować poniesione koszty związane z odtworzeniem częściowo zniszczonego budynku jako koszty uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia, natomiast jedynie w stosunku do wydatków mających charakter zwiększający wartość użytkową budynku, Spółka winna zakwalifikować te wydatki jako zwiększające wartość początkową budynku

Interpretacja
15.10.2010 Podatki

Czy odszkodowania uzyskane z tytułu utraconego zysku w związku z przerwą w działalności produkcyjnej objętej zezwoleniem powinny stanowić przychód strefowy?

Interpretacja
20.03.2009 Podatki

1. Czy wydatki związane z zakupem rzeczy ruchomych przed oddaniem hali do użytkowania w postaci sprzętu oświetleniowego oraz sprzętu przeciwpożarowego stanowią koszt uzyskania przychodu czy też zwiększają wartość początkową środka trwałego? 2. Czy wydatki poniesione na odbudowę spalonej hali stanowią koszt uzyskania przychodu w dniu ich poniesienia, czy też podlegają zaliczeniu w koszty uzyskania przychodu

Interpretacja
26.02.2009 Podatki

Czy wydatki poniesione na odbudowę i dokończenie inwestycji poprzez wytworzenie środka trwałego będącego w budowie w chwili pożaru (maszyna nr 2), należy zaliczyć do koszów uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia, czy też zostaną one rozliczone poprzez odpisy amortyzacyjne?

Interpretacja
26.02.2009 Podatki

Czy wydatki poniesione na odbudowe maszyny nr 1, która przed pożarem stanowiła środek trwały należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia, czy też będą one rozliczane poprzez odpisy amortyzacyjne po zakończeniu prowadzonych prac?

Interpretacja
21.10.2008 Podatki

Jaką stawkę podatku VAT powinien zastosować Wnioskodawca? Czy ww. usługa jest zwolniona od podatku VAT?

Interpretacja
09.09.2005 Podatki

Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy zastosować do usług konserwacji urządzeń sygnalizacji pożaru i oddymiania, wykonanych po 15.02.2005 r. w domach pomocy społecznej?