Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z budową targowiska.
pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących usługi utrzymania targowiska przez Administratora
Gminie przysługuje pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem usług kancelarii prawniczej.
w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na inwestycję Budowa targowiska miejskiego ...
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących usługi utrzymania targowiska przez Administratora wg sposobu określenia proporcji, o którym mowa w art. 86 ust. 2a ustawy, Wskazanie, czy sposób kalkulacji prewspółczynnika ustalony przez Gminę najlepiej odpowiada specyfice wykonywanej przez Gminę działalności.
Pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących usługi utrzymania targowiska przez Administratora
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania wynagrodzenia (prowizji) za pobieranie opłaty targowej w imieniu i na rzecz Gminy.
Wnioskodawca wykonując w imieniu Gminy jej zadania własne, polegające na prowadzeniu targowiska i poborze opłat targowych, nie świadczy usług na rzecz tej jednostki samorządu terytorialnego, w rozumieniu art. 8 ustawy. Zatem zwrot kosztu za inkaso opłaty targowej, który Gmina wypłaca Wnioskodawcy, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług zwrotu kosztu za inkaso opłaty targowej.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu czynności polegającej na poborze opłaty targowej, z tytułu której wypłacane jest wynagrodzenie oraz wystawiania faktur dokumentujących te czynności.
Opodatkowania czynności polegającej na poborze opłaty targowej z tytułu której pobierane jest wynagrodzenie
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku realizacją projektu
Brak opodatkowania czynności polegającej na poborze opłaty targowej z tytułu której pobierane jest wynagrodzenie.
Czy wynagrodzenie za pobór opłaty targowej ustanowione Uchwałą Rady Miejskiej dla wyznaczonego w niej inkasenta (Sp. z o. o.), która ma charakter należności publicznoprawnej, podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Opodatkowanie inkasa opłaty targowej pobieranej przez zakład budżetowy oraz przez spółkę jawną na rzecz Gminy.
Zwolnienie od podatku czynności poboru opłaty targowej w drodze inkasa przez zakład budżetowy.
Czy wynagrodzenie za pobór opłaty targowej ustanowione uchwałą Rady Miasta dla inkasentów (Zakładu, Spółki) wyznaczonych do pobierania opłaty targowej w drodze uchwały, która ma charakter należności publicznoprawnej stanowiącej dochód publiczny (budżetu gminy), podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?
Czy od prowizji należnej z tytułu inkasa Spółka powinna płacić podatek VAT?
Czy pobór opłaty targowej należy traktować jako usługę zaklasyfikowaną wg KWiU do symbolu 74.87.12, czyli do usług świadczonych przez agencje inkasa a wynagrodzenie za te usługi należy opodatkować podstawową stawką podatku VAT, tj. 22%, czy też wynagrodzenie za pobór tej opłaty jest usługą zaklasyfikowaną do grupowania 75.11.11 usługi ustawodawcze i wykonawcze i należy je traktować jako zwolnione od
Czy wynagrodzenie za inkaso opłaty targowej w wysokości 1% zebranej opłaty powinno być opodatkowane podatkiem od towarów i usług?