Opodatkowanie dzierżawy obiektów sportowych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją inwestycji.
Ustalenie czy podstawę opodatkowania oraz obowiązek podatkowy należy określić odrębnie dla każdej czynności wykonywanej w ramach wsparcia przy organizacji obozu sportowego oraz dokumentowanie tych czynności.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT wobec organizowanych zawodów jeździeckich, imprez jeździeckich, nauki jazdy konnej oraz udostępniania w związku z nią koni i infrastruktury do nauki, brak możliwości zastosowania ww. zwolnienia dla usługi wynajmowania infrastruktury wraz z niezbędnym sprzętem oraz możliwość zastosowania zwolnienia podmiotowego od podatku VAT.
Możliwość korzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej przekazania Kart Dzieciom Pracowników, Współpracownikom, Dzieciom Współpracowników, Osobom towarzyszącym Pracowników oraz Współpracowników, których wartość potrącana jest z wynagrodzenia odpowiednio Pracowników lub Współpracowników.
Usługa polegającej na prowadzeniu zajęć sportowych korzysta ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy. Natomiast Usługa polegająca na udostępnieniu obiektów sportowych nie może korzystać z ww. zwolnienia od podatku VAT.
Dotyczy braku prawa do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony w związku z realizacją inwestycji.
Opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnego użyczenia pomieszczeń stadionu przebudowanego w ramach projektu.
w zakresie możliwości zastosowania stawki podatku VAT 8% dla usług odpłatnego udostępniania obiektów sportowych lub ich części wyłącznie na cele zgodnie z przeznaczeniem tych obiektów
Wnioskodawca w odniesieniu do opisanych usług polegających na organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej w okresie ferii letnich i zimowych (w formie półkolonii) może korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a oraz art. 43 ust. 17 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia części podatku naliczonego w odniesieniu do wydatków (których Miasto nie jest w stanie bezpośrednio przyporządkować do poszczególnych rodzajów działalności) związanych z danym Obiektem (w tym z Halą) według przedstawionej proporcji czasowej, skalkulowanej dla tego Obiektu na podstawie art. 86 ust. 2h ustawy o podatku od towarów i usług.
Ustalenie, czy wartość Świadczeń dodatkowych stanowi element podstawy opodatkowania odpłatnego świadczenia Usług wstępu objętych Karnetem allinclusive.
preferencyjnej stawki podatku dla usługi udostępnienia kortu do gry w squasha
Brak zwolnienia dla usługi związanej z działalnością obiektu sportowego oraz zastosowanie właściwej stawki.
Stawka VAT w wysokości 8% dla kompleksowej usługi korzystania z lodowiska wraz ze świadczeniem usług pomocniczych, takich jak: wypożyczenie łyżew, kasku oraz ochraniaczy.
Prawo do obniżenia podatku przy zastosowaniu prewspółczynnika przychodowego.
stawka podatku VAT dla usługi nauki gry w tenisa realizowanej w ramach działalności obiektu
Zwolnienia bądź stawki dla usługi związanej z działalnością obiektu sportowego.
Stawka podatku dla usług udostępniania torów w ramach organizacji przyjęć urodzinowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla usług odpłatnego udostępniania przez Gminę obiektów lub ich części oraz opodatkowania usług nieodpłatnego udostępniania przez Gminę obiektów lub ich części.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla sprzedaży Usługi 1, 2 oraz 3.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia części podatku VAT w związku z kosztami utrzymania obiektów sportowych/hal gimnastycznych będących przedmiotem najmu.