Obowiązki płatnika w związku z nieodpłatnym świadczeniem otrzymanym przez zleceniobiorców świadczących usługi opieki domowej w postaci kosztów wyżywienia i pobytu za granicą.
Koszty świadczeń z tytułu podróży służbowych zleceniobiorców, wypłacane na podstawie umowy zlecenia, mogą stanowić koszty uzyskania przychodu z działalności.
Obowiązki płatnika w związku ze zwolnieniem przedmiotowym przychodu z tytułu pokrywania kosztów pobytu za granicą zleceniobiorcom świadczącym usługi opieki domowej.
Obowiązki płatnika w związku z nieodpłatnym zapewnieniem zakwaterowania oddelegowanym zleceniobiorcom.
Obowiązki płatnika w związku z nieodpłatnym zapewnieniem zakwaterowania oddelegowanym pracownikom.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów, wydatków związanych z noclegami i wyżywieniem pracowników, zleceniobiorców i podwykonawców.
Czy ponoszone koszty wizyt uczniów/studentów w zakładzie produkcyjnym Wnioskodawcy stanowią koszty uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na noclegi, wyżywienie i transport pracowników i współpracowników.
Obowiązki płatnika w zw. z wypłatą zleceniobiorcom należności z tytułu zwiększonych kosztów utrzymania za granicą i ryczałtów z tytułu noclegów i/lub zwrotu kosztów zdefiniowanych w umowie podróży.
Obowiązki płatnika w związku z wypłacaniem Opiekunom, wykonującym umowę zlecenia poza granicami Polski, tj. w Niemczech należności z tytułu zwiększonych kosztów utrzymania za granicą, należności ryczałtowych z tytułu noclegów lub zwrotu kosztów podróży.
Obowiązki płatnika wynikające z dokonywanych świadczeń na rzecz danego pracownika, polegających na zapewnieniu pracownikowi bezpłatnego zakwaterowania w niedalekiej odległości od miejsca oddelegowania do pracy.
Obowiązki płatnika prowadzącego działalność polegającą na usługach opieki nad osobami w podeszłym wieku, osobami niepełnosprawnymi lub wymagającymi pomocy w codziennym funkcjonowaniu z innych powodów w Niemczech: • określenie wystąpienia obowiązków płatnika w związku z wypłacaniem diet zleceniobiorcom, wykonującym umowy zlecenia w Niemczech; • ocena prawidłowości odprowadzania zaliczki na podatek dochodowy
Możliwość zastosowania zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b updof do świadczeń w postaci diet oraz ryczałtu za noclegi w podróży zagranicznej – wypłacanych osobom wykonującym usługi kierowcy na podstawie umów cywilnoprawnych w transporcie międzynarodowym – w związku ze zmianami w ustawie o czasie pracy kierowców.
Świadczenia z tytułu podróży (w postaci diet oraz ryczałtu za noclegi) – wypłacane osobie wykonującej usługi kierowcy w transporcie międzynarodowym, na podstawie umowy cywilnoprawnej i odbywającej w związku z wykonywaniem tych usług podróże zagraniczne – korzystają ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom należności z tytułu zwiększonych kosztów utrzymania za granicą i ryczałtów z tytułu noclegów i/lub zwrotu kosztów zdefiniowanych w umowie podróży.
W zakresie obowiązków płatnika związanych z opodatkowaniem umów zleceń dotyczących świadczenia usług opieki domowej.
Wydanie interpretacji w zakresie obowiązków płatnika w związku z zapewnieniem pracownikom zakwaterowania.
W zakresie obowiązków płatnika w związku z zapewnieniem pracownikom tymczasowym oraz zleceniobiorcom zakwaterowania.
Obowiązki płatnika w zw. z umowami zlecenia dotyczącymi świadczenia usług opieki domowej na terenie Niemiec.
W zakresie obowiązków płatnika w związku z umowami zlecenia dotyczącymi świadczenia usług opieki domowej wykonywanej na terytorium Niemiec.
Obowiązki płatnika w zw. z wypłatą zleceniobiorcom należności z tytułu zwiększonych kosztów utrzymania za granicą i ryczałtów z tytułu noclegów i/lub zwrotu kosztów zdefiniowanych w umowie podróży.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych oraz wydatków na nocleg i paliwo.