Ryczałt od przychodów zagranicznych osób przenoszących miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Brak opodatkowania nieodpłatnego udostępniania mieszkań/domów Pracownikom oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabywanymi usługami wynajmu ww. lokali mieszkalnych.
Ryczałt od przychodów zagranicznych osób przenoszących miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Miejsce świadczenia usługi najmu maszyn oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki na raty leasingowe.
Zastosowanie zwolnienie na podstawie § 3 ust. 1 pkt 11 rozporządzenia dla refakturowanych kosztów mediów na najemców lokali stanowiących Państwa własność i najemców lokali komunalnych, znajdujących się we wspólnotach mieszkaniowych, których Państwo jesteście zarządcą na podstawie umowy o zarządzanie.
Opodatkowanie, zwolnienie dostawy lokali mieszkalnych, prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia lokali mieszkalnych oraz zwolnienie od podatku usług najmu lokali mieszkalnych w celach mieszkaniowych.
W zakresie przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu faktur wystawionych przez Wynajmującego.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży Nieruchomości oraz udokumentowanie transakcji fakturą.
Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia kosztu najmu miejsc postojowych do kosztu uzyskania przychodów jako tzw. kosztu pośredniego (kosztu innego niż bezpośrednio związany z przychodami, o którym mowa w art. 15 ust. 4d ustawy o CIT).
Czy powstaje po stronie odbiorcy należności obowiązek podatkowy w zakresie tzw. „podatku u źródła”, a tym samym po stronie Wnioskodawcy obowiązek płatnika tego podatku w związku z zapłatą należności za usługi: A. dostępu do portalu, B. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii w biurze podmiotu, C. wynajmu pojazdów bezpośrednio od podmiotu w Belgii poprzez stronę internetową, D. wynajmu pojazdów
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego w sytuacji skorzystania przez najemcę z prawa wykupienia maszyny po upływie okresu najmu oraz określenie podstawy opodatkowania w sytuacji skorzystania przez najemcę z prawa wykupienia maszyny po upływie okresu najmu.
Nieuznanie za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą udziałów w: • ¼ części w nieruchomości, • 1/128 części w nieruchomości, • ½ części w nieruchomości, • 1/64 części w nieruchomości oraz niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT dostawy udziałów w ww. nieruchomościach.
Nie uznanie usługi outsourcingu pracowniczego za rozliczane jako jedne świadczenie oraz miejsce opodatkowania tej usługi na rzecz kontrahenta z Czech.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowego, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Możliwość uznania działalności związanej z wynajmem krótkoterminowym za wynajem prywatny oraz określenie wysokości stawki ryczałtu.
Uznanie sprzedaży Nieruchomości niezabudowanych za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, nie korzystającą ze zwolnienia od tego podatku, obowiązek rejestracji Sprzedającego jako podatnika VAT czynnego oraz udokumentowania sprzedaży Nieruchomości fakturą, prawo Nabywcy do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony z tytułu zakupu Nieruchomości lub do zwrotu nadwyżki podatku
Czy Spółka jest zobowiązana do pobierania i wpłacania do urzędu skarbowego, zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodu uzyskiwanego przez kontrahentów Spółki z tytułu otrzymywanych od Spółki opłat za użytkowanie wykorzystywanych przy transportowaniu towarów pojemników transportowych w postaci pojemników z tworzywa sztucznego, skrzynek metalowych oraz koszów z siatki metalowej.
Płatności uiszczane na rzecz wynajmującego z Austrii za wynajem kontenera transportowego, wynajmującego z Szwajcarii za wynajem zbiornika na tłuszcz zwierzęcy oraz wynajmującego z Niemiec za wynajem pojemników na surowiec - są należnościami licencyjnymi w świetle ustawy o CIT oraz wyżej wymienionych umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.
Czy kwoty opłat ponoszonych przez Wnioskodawcę na rzecz swojego udziałowca z tytułu opisanej umowy najmu (przy założeniu, że opłaty są ustalone na warunkach rynkowych) stanowią dla Wnioskodawcy dochody z tytułu ukrytych zysków podlegające opodatkowaniu zgodnie z art. 28m ust. 1 pkt 2 w związku z ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
W zakresie ustalenia: 1. czy przychodem Wnioskodawcy z tytułu usługi najmu części Hali i Nieruchomości świadczonej na podstawie Umowy jest czynsz ustalany jako różnica między określoną stawką bazową a 1/60 (jedną sześćdziesiątą) wartości Nakładów Inwestycyjnych, 2. czy dokonane przez Najemcę Nakłady Inwestycyjne i Nakłady Adaptacyjne stanowią przychód (dochód) Wnioskodawcy.
Opodatkowanie odpłatnego udostępnienia kontenera oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków dotyczących realizacji projektu w zakresie zakupu kontenera.
Zasady ustalania przychodów z najmu dla potrzeb opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych – czy w opisanej sytuacji przychodem jest tylko czynsz najmu, czy także opłaty eksploatacyjne.
Czy w przypadku wyboru przez Spółkę opodatkowania estońskim CIT wynagrodzenie należne wspólnikowi z tytułu wynajmu Nieruchomości będzie stanowić ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będzie podlegać opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki.