Skutki podatkowe połączenia, w tym brak obowiązku rozpoznania na moment połączenia przychodów i kosztów w związku z przejętymi udziałami.
W zakresie ustalenia skutków podatkowych związanych z połączeniem spółek.
Odpłatne zbycie udziałów w nieruchomości nabytych w spadku po rodzicach.
Dywidenda - jako pożytek z udziałów należących do majątku odrębnego zmarłego małżonka - weszła w części do majątku wspólnego, a w części do masy spadkowej.
Zaliczenie kosztów prowizji i odsetek od kredytu bankowego do kosztów podatkowych.
Sposób kwalifikacji do źródeł przychodów odsetek, prowizji oraz różnic kursowych od kredytu walutowego zaciągniętego na sfinansowanie nabycia udziałów.
Dotyczy ustalenia, czy w świetle opisanego stanu faktycznego odsetki od pożyczki nr 1 udzielonej przez X na rzecz Wnioskodawcy w części jakiej pożyczka została przeznaczona na udzielenie dalszego finansowania będą podlegały zwolnieniu opisanemu w art. 16 ust. 1 pkt 13f lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy dochód Wnioskodawcy wydatkowany na nabycie 100% udziałów w spółce z o.o., która posiada prawa założycielskie do prowadzenia uczelni niepublicznej jest wolny od podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 w związku z art. 17 ust. 1b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podstawą opodatkowania VAT dla czynności przeniesienia aportem udziału we własności/prawie użytkowania wieczystego Działek poprzez wniesienie ich do Spółki w formie wkładu niepieniężnego w zamian za udziały w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki, na podstawie art. 29a ust. 1 ustawy w zw. z art. 29a ust. 6 pkt 1 ustawy, będzie określona jako wartość nominalna otrzymanych przez Y. udziałów Spółki.
Czy w przypadku wniesienia przez Spółkę A wszystkich posiadanych udziałów w B do Spółki Nabywającej w zamian za udziały Spółki Nabywającej wartość przekazanych jak i nabywanych udziałów, będzie neutralna podatkowo z perspektywy Spółki Nabywanej?
Możliwość kwalifikacji pośrednich kosztów do dwóch źródeł przychodów przy nabyciu udziałów/akcji.
Uznanie sprzedawcy za podatnika; sprzedaż udziału w nieruchomości będzie opodatkowana VAT; nabywcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia VAT od wydatków na nabycie udziału w nieruchomości.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia określonego w art. 9 pkt. 17 ustawy.
Pobór zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu wypłaty wynagrodzenia za udziały zbyte w celu umorzenia.
Określenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem nakładów na nieruchomość.
1. Czy realizując transakcję podwyższenia kapitału zakładowego w zamian za wkład pieniężny pomiędzy Spółką a Dyrektorem Operacyjnym, zachodzi wywieranie znaczącego wpływu w rozumieniu przepisów art. 11a ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy podwyższenie kapitału zakładowego Spółki o 32 udziały w wysokości 100 zł nominalnie, w zamian za wkład pieniężny spowoduje powstanie przychodu
Skoro przedmiotem nabycia będzie wyłącznie udział w nieruchomości, w której Wnioskodawczyni posiada już udział nabyty innym tytułem niż spadek, to w takiej sytuacji nie będzie mogła skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa art. 9 pkt 17 uPCC.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe z tytułu nabycia udziału w nieruchomości w wyniku podziału majątku wspólnego.
Dotyczy ustalenia do którego źródła przychodów Spółka powinna zaliczyć przychody oraz koszty