Wnioskodawczyni ma prawo do skorzystania z ulgi na podstawie art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn w związku z nabyciem lokalu mieszkalnego tytułem spadku, mimo że jest współwłaścicielem innego lokalu mieszkalnego.
Sposób opodatkowania przychodu uzyskanego z tytułu wykupu Połowy Obligacji przez emitenta.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości nabytych w drodze spadku, działu spadku, ugody sądowej.
PIT - w zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziału w nieruchomości.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości w stosunku do udziału nabytego w drodze zniesienia współwłasności oraz udziału nabytego w drodze dziedziczenia.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziałów w nieruchomości nabytych w wyniku dziedziczenia, w związku z odpłatnym zniesieniem współwłasności, w drodze darowizny, oraz zamiany.
Zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych korzystać może dochód uzyskany z odpłatnego zbycia otrzymanego w spadku domu mieszkalnego jeżeli środki uzyskane ze sprzedaży wydatkowane zostaną przez Wnioskodawczynię na spłatę rat kredytu zaciągniętego na zakup jednego lokalu mieszkalnego oraz na nabycie i remont kolejnego lokalu mieszkalnego.
Planowane przez Wnioskodawcę zbycie przedmiotowego udziału w lokalu mieszkalnym nie będzie stanowić źródła przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż zbycie nastąpi po upływie 5 lat licząc od licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie. W związku z tym, Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do zapłaty 19% podatku dochodowego, o
Na które z planowanych prac remontowych w kamienicy oraz w mieszkaniu Wnioskodawca może wydatkować środki uzyskane ze sprzedaży nieruchomości aby uzyskać zwolnienie lub pomniejszyć podatek dochodowy? - Czy wydatki poniesione na remont dachu, fundamentów, elewacji w kamienicy w części przypadającej na procentowy udział powierzchni mieszkania w całości kamienicy mogą zostać uznane za wydatki na własne
Zachowanie prawa do ulgi podatkowej określonej w art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn.
W zakresie skutków podatkowych zachowania prawa do ulgi podatkowej określonej w art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn.
Wnioskodawca, który daruje nabyty w drodze spadku (po ojcu lub po matce) udział w budynku mieszkalnym na rzecz innego spadkobiercy, nie utraci z tego powodu prawa do ulgi określonej w art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn. Tym bardziej, że z treści wniosku wynika, iż będzie nadal w tym budynku mieszkał przez okres 5 lat od dnia określonego w ust. 2 pkt 5 lit. a) lub lit. b) tego artykułu.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodu.
1. W jakiej dacie powstanie obowiązek podatkowy w podatku od spadków i darowizn?2. Czy w przedstawionym stanie faktycznym został spełniony warunek, o którym mowa w art. 16 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku od spadków i darowizn?3. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawczyni, zgodnie z którym po spełnieniu wszystkich warunków wskazanych w art. 16 ust. 2 wyłączeniu z podstawy opodatkowaniu podlega czysta
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziałów w nieruchomości.
Wnioskodawczyni, której przysługuje udział w innym lokalu mieszkalnym w sytuacji, w której spełni również wszystkie pozostałe warunki o których mowa w przepisie art. 16 ust. 2 przytoczonej ustawy będzie mogła skorzystać z ulgi, o której mowa w art. 16 ust. 1 tej ustawy, w związku z nabyciem w spadku po zmarłej w dniu 22 grudnia 2011 r. siostrze babci, lokalu mieszkalnego.
Czy możliwe jest zastosowanie ulgi podatkowej określonej w art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn?
Skutki podatkowe zastosowania ulgi, o której mowa w art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu ze zbycia nieruchomości na podstawie umowy o dożywocie.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu ze zbycia nieruchomości na podstawie umowy o dożywocie.
Otrzymanie przez Wnioskodawcę w wyniku działu spadku kwoty nie przekraczającej wartości posiadanego udziału w spadku nie spowoduje powstania przychodu z odpłatnego zbycia, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Istotne znaczenie dla niniejszego rozstrzygnięcia ma okoliczność, że spłata nie przekroczy wartości przysługującego Wnioskodawcy udziału spadkowego
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ewentualnego opodatkowania otrzymanej w wyniku działu spadku kwoty nieprzekraczającej udziału w spadku.