Czy jest Pani zobowiązana odprowadzić podatek od towarów i usług z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia z umowy zlecenia zawartej ze (…) w przedmiocie realizacji świadczeń z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnej mediacji na zasadach określonych w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej
Opodatkowanie przychodu ze świadczenia na podstawie zawartego przez strony porozumienia/ugody.
Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT świadczonych usług mediacji oraz usług prawnych i doradczych.
Obowiązek odprowadzenia podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu npp, npo i mediacji oraz dokumentowania tych czynności.
Obowiązek odprowadzenia podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu npp, npo i mediacji oraz dokumentowania tych czynności.
Uznanie wypłaty kwoty odszkodowania skalkulowanej w oparciu o należność główną (różnicę pomiędzy ceną rynkową a stosowaną ceną wobec tego kontrahenta za świadczone usługi) za odszkodowanie i czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem oraz uznanie wypłaty odsetek ustawowych oraz zwrotu kosztów postępowania za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Obowiązek odprowadzania podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu poradnictwa obywatelskiego i mediacji oraz udokumentowania tych czynności.
Nie działa Pani w charakterze podatnika podatku VAT z tytułu realizacji świadczeń z zakresu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, edukacji prawnej i mediacji. Zatem nie jest Pani zobowiązana do rozliczenia podatku od towarów i usług z tego tytułu.
Brak obowiązku odprowadzania podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu porad obywatelskich/mediacji oraz obowiązek wystawienia faktury z tytułu świadczenia porad obywatelskich/mediacji.
W zakresie opodatkowania odszkodowania z tytułu rozwiązania umowy o pracę (za porozumieniem stron).
Możliwość ewidencjonowania świadczonych usług mediacyjnych przy zastosowaniu kasy rejestrującej z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii po 30 czerwca 2021 r.
możliwość korzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy
możliwość korzystania ze zwolnienia o podatku od towarów i usług, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustaw
Stawka podatku dla świadczenia polegającego na zarybieniu rzeki i jeziora zgodnie z podpisaną ugodą mediacyjną.
Świadcząc usługi mediacji, czyli pośredniczenia w sporze, które ma na celu rozwiązywanie konfliktów między stronami, niestanowiące udzielania porad prawnych, Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego, o którym mowa w art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT.
Ocena możliwości skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych zadośćuczynienia otrzymanego na podstawie ugody mediacyjnej.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wypłaconej przez Spółkę należności przyznanej byłemu pracownikowi na podstawie zawartej ugody mediacyjnej zatwierdzonej przez Sąd.
w zakresie skutków podatkowych otrzymania świadczenia uzyskanego na podstawie ugody sądowej
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Czy w istniejącym stanie faktycznym, na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 26a, Spółka może w rozliczeniu 2013 r. zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu odpisy aktualizujące wartość należności, które uprzednio na podstawie art. 12 ust. 3 ustawy zaliczyła do przychodów należnych, a których nieściągalność została uprawdopodobniona na podstawie art. 16 ust. 2a pkt 1 lit. d?
Obowiązki płatnika z tytułu wypłaconej kwoty na mocy zawartej ugody.