Dotyczy ustalenia, czy Spółka na podstawie stanu faktycznego jest uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych.
Czy Wnioskodawca będzie kwalifikował przychody ze sprzedaży wina jako przychody z innych źródeł. Czy Wnioskodawca może zaliczyć wydatki związane z uprawą winorośli do kosztów uzyskania przychodów. Czy Wnioskodawca może zaliczyć wydatki związane z produkcją wina do kosztów uzyskania przychodów. Którą stawkę podatku zgodnie z art. 19 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych będzie płacił Wnioskodawca
Prawo do korzystania z metody kasowej i składania deklaracji podatkowych za okresy miesięczne.
Zastosowanie właściwej stawki podatku w sytuacji umorzenia dobrowolnego udziałów podczas opodatkowania CIT estońskim.
W zakresie ustalenia czy Wnioskodawca ma prawo do opodatkowania swoich dochodów za 2021 r. według stawki 9% CIT, jeśli bez uwzględnienia kwoty umorzonej dotacji jego przychody nie przekroczą 2 mln euro netto.
Dotyczy ustalenia, czy : - Spółka, która powstanie w wyniku przekształcenia spółki cywilnej, będzie mogła skorzystać ze stawki opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, tzw. estońskim CIT w wysokości 10% podstawy opodatkowania; - wynagrodzenie otrzymywane przez Wspólników od Spółki z tytułu wykonywanych na rzecz tej spółki usług będzie miało charakter ukrytego zysku i podlegać opodatkowaniu w ramach
w zakresie ustalenia momentu utraty przez Wnioskodawcę prawa do obliczania zaliczki wg stawki 9%, skutków utraty statusu "małego podatnika" w trakcie roku i możliwości stosowania dwóch stawek podatkowych.
Wystawienie faktury w dniu lub po wykonaniu usługi jednak przed powstaniem obowiązku podatkowego, czyli w terminie zgodnym z art. 106i ust. 1 nie wyłącza zastosowania przepisu art. 31a ust. 1 i 2 ustawy dotyczącego przeliczania podstawy opodatkowania wyrażonej w walucie obcej, przepisy te w przedmiotowej sprawie nie są brane pod uwagę ponieważ faktury wystawiane przez Wnioskodawcę zawierają już kwoty
Określenie limitu małego podatnika przy prowadzeniu działalności polegającej na pośrednictwie w sprzedaży usług turystycznych.
w zakresie ustalenia czy przychód z tytułu umorzenia odsetek od kredytu powinien być uwzględniany przy ustalaniu wartości przychodu ze sprzedaży, decydującego o statucie małego podatnika dla celów podatku dochodowego od osób prawnych.
Moment powstania przychodu z tytułu sprzedaży lokali mieszkalnych oraz określenie czy do wartości przychodu ze sprzedaży lokali mieszkalnych nie wlicza się zaliczek, w celu weryfikacji posiadania przez Wnioskodawcę statusu małego podatnika, w sytuacji gdy nie dojdzie do zawarcia aktu notarialnego oraz nie zostanie wystawiona faktura VAT końcowa.
brak wliczenia do przychodów ze sprzedaży przychodów z tytułu wykupu certyfikatów inwestycyjnych w celu umorzenia
ustalenie wartości przychodu ze sprzedaży, która decyduje o statusie małego podatnika
w zakresie powstania obowiązku podatkowego z tytułu nabycia usług wymienionych w poz. 2-48 załącznika nr 14 do ustawy od podwykonawców będących małymi podatnikami rozliczającymi się metoda kasową
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu zakupu usług budowlanych od tzw. małego podatnika rozliczającego się metodą kasową, kiedy to zastosowanie ma tzw. odwrotne obciążenie.
w zakresie ustalenia czy Spółka prawidłowo rozpoznała moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu opisanej transakcji dotyczącej zakupu usług budowlanych od tzw. małego podatnika, rozliczającego się metodą kasową dla której to transakcji ma zastosowanie mechanizm odwrotnego obciążenia oraz czy obowiązek podatkowy u nabywcy usługi budowlanej od podwykonawcy powstanie na zasadzie opisanej w art.
Podatek od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego z tytułu nabycia usług budowlanych wymienionych w poz. 2-48 załącznika nr 14 do ustawy od podwykonawców będących małymi podatnikami, rozliczających się metodą kasową.
Czy Wnioskodawca, będący małym przedsiębiorcą, mógł skorzystać z odliczenia 20% kosztów kwalifikowanych zgodnie z art. 18d ust. 7 pkt 2 lit. a ustawy CIT (w stanie prawnym obowiązującym do 31 grudnia 2016 r.) oraz będzie mógł korzystać z odliczenia 50% kosztów kwalifikowanych zgodnie z art. 18d ust. 7 pkt 1 ustawy CIT?
Podatek od towarów i usług w zakresie: opodatkowania odszkodowania w stawce podstawowej VAT; określenia, czy przewidziane w Ugodzie usługi świadczone przez Spółkę na rzecz C mają charakter usług, dla których w związku z ich świadczeniem ustalane są następujące po sobie terminy płatności lub rozliczeń w rozumieniu art. 19a ust. 3 ustawy; momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT z tytułu
Podatek od towarów i usług w zakresie utraty statusu małego podatnika.