Nieuznanie, że w związku ze zwrotem całości zaliczki na rzecz Inwestora w kwocie brutto oraz brakiem zawarcia umowy przyrzeczonej (brakiem dostawy Lokalu) Spółka powinna dokonać korekty Faktury Zaliczkowej na bieżąco, tj. w miesiącu w którym doszło do zwrotu zaliczki na podstawie Porozumienia i korekta powinna zostać ujęta w ewidencji, o której mowa w art. 109 ust. 3 ustawy o VAT w okresie rozliczeniowym
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu faktur wystawionych przez Wynajmującego.
Miejsce opodatkowania Usług Podstawowych i Usług Transportowych oraz możliwość korekty faktur.
Nieuznanie, że kwota wynikająca z Ugody zawartej między stronami, stanowi zwiększenie wynagrodzenia z tytułu świadczenia usług na podstawie Umowy i tym samym podlega opodatkowaniu podatkiem VAT oraz w zakresie określenia powstania momentu obowiązku podatkowego z tytułu podpisanej ugody.
Miejsce opodatkowania świadczonych usług składowania na podstawie art. 28e ustawy oraz brak obowiązku wystawienia faktur korygujących.
Brak skutków w podatku VAT w przypadku otrzymywania środków pieniężnych przez Spółkę od dostawców zagranicznych w ramach przedstawionego modelu rabatu pośredniego
Przywrócenie Nieruchomości do masy upadłości oraz sprzedaż Nieruchomości przez Syndyka masy upadłości.
Brak obowiązku wystawienia faktury korygującej dokumentującej otrzymanie zaliczki w przypadku cesji praw i obowiązków z umowy przedwstępnej.
Brak obowiązku dokonania korekty faktury VAT w związku z zastosowaniem zwolnienia od podatku VAT dla wykonanej usługi rozwojowej.
Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia oraz korekty i zwrotu podatku.
Jako że według opisu stanu faktycznego sprzedaż jest w efekcie zwolniona z podatku od towarów i usług (co wynika z faktur korygujących), a jej przedmiotem jest nieruchomość, to sprzedaż ta podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych i jest Pan z tytułu tej umowy sprzedaży zobowiązany do uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych.
Obowiązek Spółki jako następcy prawnego Pana „A” prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą do wystawienia faktury korygującej do faktury zaliczkowej dotyczącej eksportu towarów.
Uznanie świadczonych przez usługodawcę na rzecz kontrahenta z Niemiec usług montażu za świadczenie kompleksowe, określenie miejsca świadczonych przez usługodawcę usług, możliwość dokonania korekt wystawionych faktur oraz odliczenie podatku VAT z faktur wystawionych przez usługodawcę na rzecz kontrahenta z Niemiec.
Okres rozliczeniowy, w którym należy ująć wystawione faktury korygujące.
Korekta winna nastąpić na bieżąco, tj. w dacie wystawienia faktury in plus (korygującej) lub innego dokumentu potwierdzającego przyczyny korekty zgodnie z art. 14 ust. 1m ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (w tym okresie rozliczeniowym, w którym wystawiono faktury uwzględniającej nowe stawki na świadczenia zdrowotne). Faktury, w okresie rozliczeniowym, w którym zostały wystawione należy
Ubezpieczenie należności z tytułu dostarczonych towarów stanowi jedną całość z dostawą towarów. Dokumentowanie tych czynności fakturą.
Prawo do wystawienia faktur korygujących oraz termin obniżenia podatku należnego w związku z wystawieniem faktur korygujących.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla dostawy towarów przesyłanych za pośrednictwem firmy kurierskiej. Data jaka powinna widnieć na fakturze jako data dokonania dostawy towarów w przypadku zawarcia przez Wnioskodawcę umowy transportowej z firmą kurierską. Wystawienie faktur korygujących w sytuacji uszkodzenia lub utraty towaru przez firmę kurierską przy uprzednim dostarczeniu faktury
Prawo do wystawienia faktury korygującej upoważniającej do obniżenia podstawy opodatkowania i podatku należnego oraz moment wystawienia tej faktury.