Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym (z wyłączeniem wydatków na usługi noclegowe i gastronomiczne) w części dot. pracowników biorących w nich udział i brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od ww. wydatków w części dot. pozostałych podmiotów biorących w nich udział.
Obowiązki płatnika w związku z wydawaniem nagród wygranych w konkursach oraz rywalizacjach organizowanych podczas festynu.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów: zakupów spożywczych, usług cateringowych, alkoholu oraz wyjścia integracyjne pracowników.
Dotyczy ustalenia, czy: - koszt nabycia łodzi (odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej środka trwałego), ubezpieczenie, wyposażenie, koszty eksploatacyjne, opłaty portowe, naprawy serwisowe i utrzymaniowe, w całości lub w jakiejś części, będą stanowić koszty uzyskania przychodu z działalności Spółki, w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT w związku z planowanym wykorzystaniem łodzi na organizowanie
Jeżeli w ramach wydatków ponoszonych na organizację Spotkań integracyjnych nabywać będą Państwo usługi gastronomiczne, to nie będzie w stosunku do tych wydatków przysługiwało Państwu prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Czy w świetle opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego Spółka jest uprawniona do uznania za koszty uzyskania przychodów poniesione przez nią koszty doradcze dotyczące planowanych akwizycji i integracji biznesowych zagranicznych spółek operacyjnych, jeżeli z prawnego punktu widzenia udziały w tych spółkach zostaną nabyte przez LuxCo? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1) Czy w świetle opisanego
Wnioskodawca będzie posiadał prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w całości wynikającego z faktur dokumentujących nabycie kompleksowej usługi organizacji konferencji, w takim zakresie w jakim dotyczy ona opodatkowanej działalności Wnioskodawcy.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wskazanych we wniosku wydatków ponoszonych przez Spółkę na zakup artykułów spożywczych opisanych w stanie faktycznym, nabywanych na rzecz „Personelu”
Możliwość zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Spółkę na nabycie posiłków dla pracowników pracujących na terenie budów, podwykonawców lub pracowników podwykonawców pracujących na terenie budów, pracowników biur regionalnych, pracowników podczas szkoleń, uczestników rady dyrektorów, pracowników podczas spotkań okolicznościowych (np. Wigilii) i wyjść integracyjnych.
Czy wartość wręczanych pracownikom statuetek i portfeli z okazji obchodu jubileuszu 20-lecia Spółki będzie stanowić dla nich nieodpłatne świadczenie ze stosunku pracy i czy w związku z tym Spółka jako płatnik będzie obowiązana obliczyć i pobrać z tego tytułu zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych?
zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT usług związanych z utrzymaniem porządku w budynkach i zagospodarowaniem terenów zieleni świadczone przez Centrum Integracji Społecznej
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług prowadzenia terapii oraz zwolnienia od podatku świadczonych usług prowadzenia szkoleń.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na usługi gastronomiczne.
Wnioskodawca jako podmiot leczniczy świadcząc usługi terapii integracji sensorycznej, usługi w zakresie logopedii oraz usługi w zakresie uzupełniających form terapeutycznych będących usługami w zakresie profilaktyki, zachowania, przywracania i poprawie zdrowia, będzie korzystał ze zwolnienia z podatku od towarów i usług na podstawie przepisu art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy o VAT. Z kolei w przypadku świadczenia
Czy udział pracowników i zleceniobiorców w spotkaniu szkoleniowo-integracyjnym będzie stanowił przychód dla tych osób?
zastosowane zwolnienia od podatku do świadczonych usług integracji sensorycznej na rzecz dzieci
1. Czy wydatki na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym z elementami zabawy/gry mającej na celu wytworzenie atmosfery sprzyjającej szkoleniu lub będącej elementem szkolenia, w którym uczestniczą pracownicy Spółki stanowią koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?2. Czy udział w imprezie szkoleniowo-integracyjnej stanowi