Zaniechanie poboru podatku dochodowego od niektórych dochodów (przychodów) związanych z umorzeniem kwot wierzytelności z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Czy Transakcja sprzedaży Nieruchomości w zakresie Terenów Rolnych, które są wykorzystywane przez Dzierżawców do prowadzenia działalności rolniczej, objęta jest zwolnieniem z opodatkowania CIT na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 1 Ustawy o CIT?
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla dzierżawy gruntów na cele rolnicze.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży gruntów rolnych, jakie wystąpiły po stronie Wnioskodawczyni.
Skutki podatkowe zbycia gruntów wchodzących w skład gospodarstwa rolnego.
Ulga mieszkaniowa - wydatkowanie przychodu na nabycie nieruchomości rolnej w celu wybudowania domu, garażu, budynków gospodarczych.
Uznanie Zainteresowanych za podatników podatku VAT w związku ze sprzedażą nieruchomości gruntowych.
Wydatkowanie na własne cele mieszkaniowe nabycia działki rolnej wraz z siedliskiem i budynkiem gospodarczym przysługuje do wydatków poniesionych wyłącznie na zakup budynku mieszkalnego.
Sprzedaż działki nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a także nie będzie zwolniona z opodatkowania na podstawie art. 9 pkt 2 upcc, będzie więc opodatkowana podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Nieuznanie za podatnika podatku od towarów i usług, w związku ze sprzedażą działki oraz podleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaży ww. działki.
Sprzedaż działki niezabudowanej była opodatkowana podatkiem od czynności cywilnoprawnych w wysokości stawki 2%, ponieważ sprzedaż ta nie była wyłączona z opodatkowania na mocy art. 2 pkt 4 ani zwolniona z art. 9 pkt 2 upcc.
W przedmiotowej sprawie nie spełni Pan warunku utworzenia lub powiększenia gospodarstwa rolnego, gdyż nie jest Pan właścicielem (posiadaczem) gruntów rolnych ani nie posiadał Pan gospodarstwa rolnego.
W zakresie opodatkowania przychodu z tytułu dzierżawy nieruchomości rolnej.
W przedmiotowej sprawie nie spełniła Pani warunku utworzenia lub powiększenia gospodarstwa rolnego, gdyż na dzień nabycia spadku nie była Pani właścicielem (posiadaczem) gruntów rolnych ani nie posiadała Pan gospodarstwa rolnego.
Skoro powierzchnia darowanych Panu na własność gruntów wraz z prowadzonym już przez Pana gospodarstwem rolnym przekroczy 11 ha oraz będzie mniejsza od 300 ha, a – jak Pan wskazuje – gospodarstwo to będzie prowadzone przez okres dłuższy niż 5 lat, w sytuacji, gdy kwota zobowiązania (podatku) będzie się mieściła w limicie indywidualnym oraz krajowym pomocy de minimis w rolnictwie, to nabycie przez Pana
Był Pan uprawniony do skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży gospodarstwa rolnego w części, w której zakupiona przez Pana nieruchomość stanowiła grunty rolne, a więc co do powierzchni 1,25 ha obejmującej grunt rolny. Nie może Pan jednak skorzystać ze zwolnienia w części, w jakiej nabył Pan grunt leśny, czyli co do wskazanej przez Pana powierzchni 1,30 ha.
Przychód uzyskany z odpłatnego zbycia działki niezabudowanej wchodzącej w skład gospodarstwa rolnego, i która w związku ze sprzedażą nie utraciła charakteru rolnego, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Sprzedaż nieruchomości przeznaczonej na realizację inwestycji drogowej spowoduje utratę przez Pana prawa do stanowiącego pomoc de minimis zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Wnioskodawca w stosunku do nabytych gruntów stanowiących gospodarstwo rolne może skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w ww. art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn, natomiast w stosunku do nabytego budynku mieszkalnego może skorzystać z ulgi, o której mowa w art. 16 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn.