Skutki podatkowe związane z transakcją sprzedaży udziałów w Nieruchomości.
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu wraz z zabudowaniami.
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży prawa własności zabudowanej działki o numerze 1 oraz opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży niezabudowanej nieruchomości składającej się z działek nr 2 i 3, bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
Uznania, że Transakcja, polegająca na sprzedaży przez Sprzedającego na Państwa rzecz (i) prawa użytkowania wieczystego Działki A i Działki B, (ii) udziałów w prawie użytkowania wieczystego Działki C, Działki D, Działki E, Działki F, Działki G, Działki H, Działki L, Działki I, Działki J i Działki K, (iii) prawa własności Budynku oraz Budowli 1 i (iv) udziałów we współwłasności Budowli 2, będzie podlegała
Sprzedaż na rzecz użytkowników wieczystych nieruchomości gruntowej zabudowanej, w trybie art. 198g ustawy o gospodarce nieruchomościami – w związku z tym, że ustanowienie prawa użytkowania wieczystego nastąpiło przed 1 maja 2004 r. – nie będzie stanowiła dostawy towarów w rozumieniu przepisów ustawy i nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Uznanie, że sprzedaż licytacyjna, w związku z prowadzeniem egzekucji z nieruchomości będzie zwolniona w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku warsztatowo-garażowym wraz z gruntem, zaś w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku mieszkalnym z gruntem, powinna zostać dokonana z majątku osobistego Dłużnika i pozostawać poza przepisami ustawy o VAT.
Uznanie sprzedaży nieruchomości gruntowej zabudowanej na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
• Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, dokonanej w drodze wywłaszczenia na rzecz Skarbu Państwa, dostawy udziału w prawie użytkowania wieczystego zabudowanej działki, będącego we współwłasności małżeńskiej, • zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, czynności wycofania z działalności gospodarczej do majątku
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży działek nr 1 i 2 zabudowanych budowlami, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z możliwością rezygnacji ze zwolnienia oraz obowiązku udokumentowania tej sprzedaży fakturą.
Zwolnienie od podatku – na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy – dostawy udziałów we współwłasności nieruchomości zabudowanej.
Umowa sprzedaży prawa wieczystego użytkowania gruntu wraz z naniesieniami na tym gruncie posadowionymi.
Zwolnienie z opodatkowania sprzedaży zabudowanych działek na podstawie art. 43 ust. 10 ustawy oraz opodatkowanie transakcji sprzedaży działki niezabudowanej, bez uwzględniania zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej w sytuacji wydatkowania całości środków pozyskanych ze sprzedaży kawalerek na nabycie gruntu pod budowę budynku mieszkalnego w terminie 3 lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło ich zbycie, na którym znajduje się budynek letniskowy.
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży udziału w prawie użytkowania wieczystego działki zabudowanej, będącej we wspólności małżeńskiej, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT.
Sprzedaż nieruchomości, w związku z rezygnacją ze zwolnienia z VAT, transakcja podlega PCC.
Sprzedaż przez Syndyka udziału w prawie użytkowania wieczystego działki nr 1, nie będzie objęta zwolnieniem od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ani pkt 2 ustawy. Dostawa prawa współwłasności budynku będzie korzystała ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia udziału w nieruchomości zabudowanej.
Sprzedaż prawa wieczystego użytkowania gruntu wraz z prawem własności naniesień.
Opodatkowanie sprzedaży działki nr 1, której Wnioskodawczyni jest użytkownikiem wieczystym na prawach wspólności małżeńskiej.
Opodatkowanie sprzedaży działki nr 1, której Wnioskodawca jest użytkownikiem wieczystym na prawach wspólności małżeńskiej.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy nieruchomości zabudowanej i niezabudowanej.
Sprzedaż prawa własności działki na rzecz użytkowników wieczystych - w związku z tym, że ustanowienie prawa użytkowania wieczystego nastąpiło po 30 kwietnia 2004 r. - nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług (jako ponowna dostawa towaru).
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, w związku z nabyciem Nieruchomości