Uznanie transakcji polegającej na wykonywaniu czynności naprawczych za świadczenie kompleksowe, stanowiące eksport usług.
W zakresie rozpoznania i określenia miejsca świadczenia usług na ruchomym majątku rzeczowym.
Opodatkowanie usług prawniczych świadczonych na rzecz fundacji z Wielkiej Brytanii.
Rozliczenie podatku od towarów i usług w zakresie czynności produkcji mieszanki mlecznej na zamówienie kontrahenta zagranicznego wykonanej przez Spółkę w 2002r.
W latach 1998r.-2001r. świadczyłam usługi polegające na organizacji wyjazdów na targi branżowe m. in. do Niemiec. W ramach świadczonej usługi oferowane były m.in. transport, zakwaterowanie , bilety wstępu , posiłki , ubezpieczenie. Dokonywałam zakupów poszczególnych usług i świadczeń na terenie Niemiec, jednocześnie nie świadcząc usług na terenie tego państwa.Wg mnie, ww. usługi podlegały , zgodnie
Pytanie dotyczy stawki podatku VAT oraz momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu odpłatnego świadczenia na podstawie umowy agencyjnej zawartej z firmą posiadającą siedzibę w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej usług polegających na organizacji odpraw celnych oraz pozostałych usług związanych z wywozem towarów do krajów trzecich.
Czy usługi badania rynku, których odbiorcą jest podmiot z siedzibą na Taiwanie są opodatkowane podatkiem od towarów i usług?
Podatnik wnosi o udzielenie informacji jaką stawką podatku od towarów i usług należy opodatkować usługi dotyczące koordynacji dostaw ropy naftowej i gazu naturalnego. Zdaniem Pytającego usługi podlegają opodatkowaniu stawką podatku VAT w wysokości 0% na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 20 w związku z art.29 ust.15 ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy w ewidencji sprzedaży należy wykazać usługi transportowe (eksport usług), wykonane w miesiącu kwietniu 2004 r., dla których obowiązek podatkowy powstał w m-cu maju 2004 r.?Według jakiej stawki opodatkowany jest transport międzynarodowy?
1) Jak należy opodatkować usługi wykonane w miesiącu kwietniu 2004 r., dla których obowiązek podatkowy w zakresie podatku od towarów i usług powstał w maju? 2) Czy w związku z wejściem w życie nowej ustawy o VAT należy ponownie przeliczać wartość faktur wystawionych w kwietniu 2004 r., które przeliczono na dzień wykonania usługi (w kwietniu), w przypadku gdy obowiązek podatkowy powstał w maju?
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług doradztwa w zakresie sprzętu komputerowego (PKWiU 72.1). Usługi wykonywane są poza terytorium Polski na rzecz klientów zarówno z krajów Unii Europejskiej, jak i spoza niej. 1) Jaką stawkę podatku od towarów i usług powinno się umieścić na fakturze dla kontrahenta z kraju UE oraz z kraju poza UE? 2) Jak należy odliczać podatek
Biuro podróży jako agent sprzedaje usługi transportu lotniczego. W chwili obecnej nie będzie już otrzymywać od przewoźnika lotniczego prowizji za wystawienie biletu. Opłata będzie pobierana bezpośrednio od usługobiorcy, tj. od klienta, na podstawie faktury VAT i nie zostanie ujęta w wartości biletu lotniczego. Jaką stawką podatku od towarów i usług powinna być opodatkowana ww. opłata w przypadku sprzedaży
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy w wyżej opisanym przypadku, pomimo wywiezienia uszlachetnionych towarów przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535), zwanej dalej ustawą, może stosować przepisy ustawy z dnia 8 stycznia 1993r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 ze zm.), zwanej dalej starą
Podatnik pyta, czy przychody uzyskane w Szwecji należy wliczać do obrotu 10.000 euro, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535).Ponadto Podatnik ma wątpliwości, co do prawa dalszego (po 1 maja 2004r.) posługiwania się numerem VAT nadanym mu w Szwecji na potrzeby podatku od wartości dodanej z tytułu świadczenia usług na terenie
Jaką stawkę podatku VAT opodatkowane są usługi polegające na międzynarodowym transporcie drogowym?
Czy podlegają opodatkowaniu w kraju usługi budowlano-montażowe, świadczone przez oddział podatnika na terenie Niemiec i opodatkowane w miejscu świadczenia?
Podatnik zawarł dwustronny kontrakt z firmą zagraniczną na produkcję i dostawę elementów stalowych z materiałów dostawcy. Następnie zawarł kontrakt z firmą polską, której zlecił wykonanie tych elementów. Kontrahent zagraniczny dostarczył podwykonawcy materiały powierzone do przetworzenia. Firma ta wykonała usługę przetworzenia w ramach procedury uszlachetniania czynnego i dokonała ich wywozu do kontrahenta
Podatnik świadczy usługi objęte procedurą uszlachetniania czynnego. Sam sprowadza bezpośrednio towar od kontrahenta zagranicznego i sam wywozi wykonane towary za granicę. Prace uszlachetniania powierza podwykonawcy. Czy w tej sytuacji ma prawo do zastosowania obniżonej stawki 0% ?
Czy spółka jest bezpośrednim wykonawcą usługi, czyli ma prawo do zastosowania stawki 0%, czy jest pośrednikiem między firmą niemiecką, a podwykonawcą zlecenia?
Stocznia zapytuje czy świadczone przez nią usługi tj. realizacja kontraktów na budowę nowych obiektów pływających gdy towary nabywane w związku z realizacją tych kontraktów są objęte procedurą uszlachetniania czynnego - stanowią eksport usług opodatkowany stawką 0%
Czy rozliczanie faktur VAT wystawionych za eksport usług budowlanych winno nastąpić wg faktycznego wpływu należności na konto.
Jaką stawką objęta jest usługa kierowania pojazdem należacym do zleceniodawcy, świadczona w kraju i poza granicami?
Jaka jest stawka podatku VAT dla usługi poręczenia kredytu wykonanej poza państwową granicą Rzeczypospolitej Polskiej?
Jaką stawkę podatku należy zastosować dla usług świadczonych na podstawie umowy agencyjnej związanych z eksportem towarów oraz dla usług związanych z organizacją eksportu towarów?