Należy stwierdzić, iż podwyższenie kapitału zakładowego Spółki stanowiło zgodnie z art. 1 ust. 3 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych zmianę umowy spółki i podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. A zatem notariusz właściwie pobrał podatek od czynności cywilnoprawnych. W związku z tym, nie powstała nadpłata w podatku od czynności cywilnoprawnych.
W przedmiotowej sprawie zostały spełnione wszystkie trzy powyższe warunki, zatem Spółce przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony wynikający z faktur wystawionych przez ajenta gastronomii, o ile w sprawie nie miały zastosowania inne ograniczenia tego prawa wynikające z przepisów szczególnych.
Podatnik na podstawie umowy zawartej z kontrahentem zagranicznym (firma z siedzibą w Szwajcarii) świadczy usługi promocji i "merchandisingu" wyrobów produkowanych przez siebie w wybranych punktach sprzedaży na terenie wolnych obszarów celnych, liniach lotniczych, promach, statkach itp.1.Czy ww. czynności stanowią usługi reklamy (ww. usługi mieszczą się w PKWiU pod symbolem 52.1)?2. Czy miejsce świadczenia
Jaki jest prawidłowy sposób rozliczania podatku VAT w przypadku gdy przedmiotem działalności Podatnika jest m.in. handel używanymi samochodami osobowymi, pochodzącymi zarówno z krajów Unii Europejskiej, jak i spoza Unii?