Darowizna w gotówce wpłacona jako wpłata własna w imieniu darczyńcy nie wypełnia wymogu właściwego udokumentowania, w związku z czym nie można skorzystać ze zwolnienia.
Możliwość zastosowania szczególnej procedury opodatkowania przy sprzedaży używanych urządzeń audiowizualnych, których nabycie udokumentowane zostanie dowodami wewnętrznymi bez danych personalnych sprzedających (osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej).
Jak wynika z potwierdzenia wpłaty, które ma służyć za udokumentowanie – środki zostały przekazane na konto osobiście przez Panią. Wobec takiego dokumentu potwierdzającego, to Pani – będąca już właścicielem środków – dokonała ich wpłaty na rachunek bankowy. Tym samym takiego dowodu nie można uznać za wystarczający fakt udokumentowania, skoro na potwierdzeniu wpłaty gotówki to Pani została wskazana jako
Możliwość odliczenia od dochodu wydatku poniesionego na zakup leku (za pośrednictwem fundacji) w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
w zakresie obowiązków płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego dysponującego certyfikatem rezydencji w formie elektronicznej
w zakresie obowiązków płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego dysponującego certyfikatem rezydencji wystawionym w formie papierowej przez uprawniony organ a otrzymanym od kontrahenta w formie skanu
Skutki podatkowe finansowania pracownikom przez pracodawcę zakwaterowania i dowozu z miejsca zamieszkania do miejsca pracy.
Czy utworzoną w 2015 roku rezerwę celową można uznać za uprawdopodobnioną i zaliczyć na dzień 31 grudnia 2016 roku do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 2a pkt 2 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Odpisy aktualizujące wartość należności jako koszt uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie formy certyfikatu rezydencji.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie formy certyfikatu rezydencji.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisu aktualizującego, oraz określenia momentu zaliczenia ww. odpisu do kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisu aktualizującego oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisu aktualizującego.
Czy w przypadku odesłania drogą elektroniczną zeskanowanych potwierdzonych pieczątką firmową i podpisem odbiorcy następujących dokumentów: faktura sprzedaży, specyfikacja sztuk ładunku, WZ, oświadczenie o odbiorze, Wnioskodawca będzie uprawniony do zastosowania stawki 0% do wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów?
Czy w przypadku dostawy, Spółka, dla zastosowania stawki 0% podatku VAT z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, jest zobowiązana posiadać list przewozowy (dokument CMR), w którym zostanie wskazane docelowe miejsce dostawy towaru w innym kraju UE, czy też dla zastosowania tej preferencyjnej stawki podatku VAT wystarczy, aby Spółka dysponowała innymi dokumentami np. oświadczeniem kupującego (kontrahenta
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisu aktualizującego, oraz określenia momentu zaliczenia ww. odpisu do kosztów uzyskania przychodów.
w zakresie zastosowania stawki 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
Czy w stosunku do dostaw wewnątrzwspólnotowych, w przypadku których dostarczenie towarów będących przedmiotem wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów do nabywcy znajdującego się na terytorium państwa członkowskiego innym niż terytorium kraju, udokumentowanych jednym dowodem z art. 42 ust. 3 ustawy o VAT tj. dokumentem przewozowym otrzymanym od przewoźnika na którym widnieje numer packing listu oraz opis
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie aktualności certyfikatu rezydencji podatkowej niewskazującego daty ważności.