Dochody osiągnięte z wynajmu powierzchni dachu Wspólnoty Mieszkaniowej w związku z instalacją infrastruktury telekomunikacyjnej nie są objęte zwolnieniem przedmiotowym określonym w art. 17 ust. 1 pkt 44
W zakresie skutków podatkowych najmu długoterminowego nieruchomości położonych na terytorium Wielkiej Brytanii i Irlandii: wartość początkowa, ujawnienie, podatek u źródła, MLI, różnice kursowe i odsetki do wartości początkowej, grunty, skutki sprzedaży.
Czy opłaty, związane z użytkowaniem przedmiotu najmu należne spółdzielni mieszkaniowej, ponoszone przez najemcę i wpłacane bezpośrednio na konto Wnioskodawczyni, będą stanowiły składniki przychodu z tego najmu, jeśli z umowy wynika, że najemca jest zobowiązany do ich ponoszenia, a Wnioskodawczyni w jego imieniu przekazuje te opłaty na konto spółdzielni mieszkaniowej?
skutki podatkowe osiągania przychodu z tytułu udostępniania stron internetowych, dotyczących wpłacania zaliczek na podatek oraz braku obowiązku składania PIT-ZG
Czy przychody Wnioskodawczyni z najmu lub dzierżawy opisanych nieruchomości stanowić będą przychody ze źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w konsekwencji będą mogły być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
Czy przychód/dochód z wynajmu mieszkania w Wielkiej Brytanii jest opodatkowany tylko w Wielkiej Brytanii i nie podlega podatkowi w Polsce? Czy przychód/dochód uzyskany z wynajmu mieszkania w Wielkiej Brytanii spowoduje wzrost stawki opodatkowania w Polsce dochodów z pracy małżonków i czy będzie musiał być uwzględniony w rocznym rozliczeniu PIT-37 lub PIT- 28?
W jaki sposób obliczyć kwotę przychodu z najmu mieszkania, która powinna zostać opodatkowana zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przychodów uzyskiwanych z udostępniania miejsca reklamowego na blogu.
Osoba fizyczna udostępniająca na stronie internetowej miejsce w celu zamieszczenia treści o charakterze m.in. reklamowym za wynagrodzeniem uzyskuje przychód z tytułu umowy o podobnym charakterze do umowy najmu lub dzierżawy.
Czy w związku z zawartą pomiędzy współwłaścicielkami umową określającą zasady korzystania z działki X, dopuszczalne jest rozliczanie przychodu i kosztów z tytułu wynajmu działki X w całości przez Wnioskodawczynię, jeżeli współwłaścicielkami tej działki są także Jej pełnoletnie córki?
Skutki podatkowe otrzymania od zleceniobiorcy środków pieniężnych z tytułu najmu nieruchomości, w której udział na rzecz wnioskodawcy nabył zleceniobiorca?
Czy Wnioskodawczyni przysługuje prawo wyboru zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu dochodów z najmu części nieruchomości w myśl art. 9 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?
Czy opłaty za użytkowanie lokalu oraz za media ponoszone przez najemcę i wpłacane na konto wynajmującego związane z przedmiotem najmu nie są składnikiem przychodu z najmu?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z najmu.
Skoro pierwszy przychód Wnioskodawczyni uzyskała w dniu 31 stycznia 2010 r. zatem złożone w dniu 19 stycznia 2010 r. oświadczenie o wyborze formy opodatkowania zostało złożone przed dniem uzyskania przychodu tj. zgodnie z art. 9a ust. 2 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy opłaty dodatkowe (zarówno zaliczkowe, jak i kwota wynikająca z rozliczenia rocznego) są przychodami związanymi z działalnością gospodarczą (przychodami należnymi), o których mowa w art. 12 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w tym również zwracana najemcom nadpłata?
Czy wobec wynajmowania części budynku na cele mieszkaniowe w okresie użytkowania nieruchomości spoczywa na podatniku obowiązek rozliczania przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowego od osób fizycznych?
Jaka kwota podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem od przychodów ewidencjonowanych. Czy będzie to tylko kwota stanowiąca równowartość określonego umową czynszu miesięcznego, czy może kwota obejmująca obok czynszu kwoty opłat za media. Czy za sierpień 2009 r. do podstawy opodatkowania Wnioskodawca powinien uwzględnić kwotę 800,00 zł, czy kwotę 935,17 zł?
Gdzie należy zapłacić podatek od dochodu uzyskanego z tego tytułu, czy w Polsce, czy też w Bułgarii? Czy takie same zasady wystąpią, gdy apartament zostanie wynajęty cudzoziemcom, a należność zostanie regulowana w walutach obcych?
Czy prawidłowo wystawiane były faktury VAT dla żony, a wartość netto odnoszona była do przychodu?